Strona główna > Porady > Sprzedawca prądu > Energia dla biznesu

Energia dla biznesu

12345

Ocena 0.0/5 (0 głosy/ów)

Energia dla biznesu

Kupując energię elektryczną dla firmy, liczymy się z tym, że będziemy płacić dużo, a na pewno więcej niż w przypadku gospodarstwa domowego. Zużycie jest większe, wyposażenie inne, a zatem oferta również musi być dopasowana do potrzeb naszego biznesu.

 

Energia dla biznesu

Prowadzący działalność i posiadający własny biznes mogą liczyć się z innymi cenami za energię elektryczną niż ma to miejsce w przypadku gospodarstw domowych. Firmy należą bowiem do innych grup taryfowych, dla których to ceny energii są uwolnione. Zmieniająć sprzedawcę dla firmy mamy większe pole manewru jeśli chodzi o generowane oszczędności, ponieważ te mogą sięgnąć setek złotych co miesiąc lub w przypadku firm o bardzo dużym zużyciu miesięcznym nawet tysiąca złotych. Dodatkowo z reguły firma decydująca się na zmianę sprzedawcy energii otrzymuje własnego doradcę, który przez pewien czas będzie obserwował profił działalności firmy i na podstawie faktur z wielu ostatnich miesięcy, bądź z całego roku dopasuje ofertę do indywidualnych potrzeb firmy. Poszukując więc nowego sprzedawcy nie sugerujmy się za bardzo ofertami w porównywarkach, gdyż w zależności od sprzedawcy możemy uzyskać odmienną ofertę.

 

Kto wybiera sprzedawcę ?

Jeśli nie posiadamy własnego lokalu i jesteśmy jedynie najemncami, nie mamy prawa samodzielnie decydować o tym, kto dostarcza nam energię. Warto jednak przed wynajęciem lokalu zorientować się jak wygląda kwestia zakupu energii. Od kogo obecnie jest kupowana, w jakich stawkach, jaka jest taryfa ? Wynajmujący lokal może nie być świadomy, że inne opcje byłyby lepsze. Dlatego też, jako potencjalny najeemca lub już obecny najemca mamy prawo zasugerować właściciwlowi lokalu zmianę sprzedawcy energii i podsunąć mu lepsze naszym zdaniem rozwiązanie. W przypadku firm, które posiadają własne obiekty, ale np. na stanowiskach decyzyjnych są osoby mało zorientowane w kwestii możliwości zmiany sprzedawcy również warto poruszyć tę kwestię i być może zostanie się docenionym za dbanie o finanse i dobro firmy.

 

Optimal Energy pomoże

Gdyby ktoś jednak chciał zmienić sprzedawcę dla swojego biznesu, ale nie do końca wiedział jak to zrobić i czy będzie się opłacało, można skorzystać z porad ekspertów. Człowiek nie musi się znać na wszystkim, a przyznanie się do niewiedzy i skorzystanie z pomocy jest lepszym rozwiązaniem niż podjęcie niewłaściwej decyzji.

Tagi: zmiana dostawcy prądu, cennik energii, pge,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl