Porównaj oferty

Na temat energii elektrycznej w ostatnich latach mówi się coraz więcej. Cena prądu rośnie, a nam często brakuje pomysłu w jaki sposób sprawić, aby energia dla domu była tańsza. Problem drożejącej energii elektrycznej dotyczy także przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje tańszy prąd dla firm jest osiągalny również obecnie. Wystarczy zweryfikować jakie możliwości daje wolny rynek energii, jak w lepszy sposób dobrać taryfę czy w jaki sposób zbudować swój indywidualny profil zakupowy. O tym wszystkim dowiesz się w tej sekcji naszej strony, którą dedykujemy wszystkim tym, którzy nie chcą przepłacać za prąd.

6 lis 2013

OSD - czekamy na jeden rachunek za prąd.

Odbyło się kolejne spotkanie w sprawie wdrożenia przez OSD oczekiwanej kompleksowej umowy na sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej.

Czytaj więcej
5 lis 2013

Zbyt mało jednostek wytwórczych w Polsce?

Planowane obecnie postawienia mocy wytwórczych do roku 2020 to ok. 4,9 GW. Aktualnie realizowane projekty, będące na różnych etapach, to ok. 2,8 GW. Łatwo więc policzyć, że może pojawić się niedobór mocy o wielkości ok. 2,1 GW.

Czytaj więcej
4 lis 2013

Rośnie liczba nowych liczników w Polsce.

Energa-Operator zakończyła właśnie pierwszy etap budowy systemu inteligentnego pomiarowania w gospodarstwach domowych. Dane pomiarowe są już pobierane z ponad 100 tysięcy liczników na terenie Drawska Pomorskiego, Władysławowa oraz Kalisza i na bieżąco są przekazywane do systemu informatycznego. Obecnie, firma bardzo poważnie wzięła się za masową wymianę liczników na całym obszarze swojej działalności.

Czytaj więcej
31 paź 2013

W 2014 roku nowe wytyczne techniczne dotyczące budowy domów

Od pierwszego dnia 2014 roku wszystkie nowopowstające budynki będą musiały spełniać nowe , bardziej rygorystyczne warunki techniczne. Wprowadzane zmiany mają na celu upowszechnić standard budowy domów o niskim zużyciu energii. Czy będą one jednak dostępne dla inwestorów indywidualnych i czy spowoduje to upadek wielu firm deweloperskich?

Czytaj więcej
24 paź 2013

Niemcy i Brytyjczycy zapłacą więcej za prąd. Co z nami?

Wyższe ceny za energię u drzwi Brytyjczyków i Niemców. Czy podwyżki są konieczne i w Polsce? Okazuje się, że będziemy mogli jeszcze jakiś czas cieszyć się tanią energią.

Czytaj więcej
22 paź 2013

Ogrzewanie węglowe w Krakowie jednak dopuszczalne

Ostatnio trudno nadążyć za pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi zasad opalania gospodarstw domowych węglem. Jednego dnia słyszy się o całkowitym zakazie, a dziś o odstępstwach od tego zakazu. Zarząd województwa małopolskiego przyjął 15.10 projekt uchwały, w której określił rodzaje paliw dopuszczonych do ogrzewania domów w Krakowie. Wg nowego projektu, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie obowiązywał zakaz stosowania paliw stałych, w tym węgla.

Czytaj więcej
21 paź 2013

Polska w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy

Opublikowany przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska (EEA) ranking europejskich miast posiadających najgorszą jakość powietrza wykazał, że Polska góruje nad pozostałymi państwami europejskimi w tej bardzo niechlubnej kategorii.

Czytaj więcej
18 paź 2013

Gospodarka niskoemisyjna w Polsce

Polska nie należy do krajów o największym poziomie emisji gazów cieplarnianych w skali światowej, jednak naszą gospodarkę charakteryzuje jeden z najwyższych poziomów emisji dwutlenku węgla, relatywnie do wielkości PKB w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej
17 paź 2013

Prąd w pakiecie z telefonami komórkowymi

Współpraca sieci telekomunikacyjnych z dostawcami energii elektrycznej zacieśnia się. Miliardowe inwestycje w szerokim zakresie czekają zarówno rynek telekomunikacyjny, jak i energetyczny. Aby ograniczyć te koszty, a w konsekwencji zaproponować konsumentom niższe ceny energii, czyli po prostu tani prąd obydwa sektory dbają o zwiększenie efektywności swoich działań i ustalenie szczegółów współpracy.

Czytaj więcej
16 paź 2013

Chętnie dbamy o swój portfel

Pojawiły się już wyniki badania, przeprowadzonego w ramach 7. edycji Programu Świadoma Energia” z inicjatywy RWE, które pokazały, że Polacy chętnie oszczędzają energię i doceniają związane z tym korzyści. Tegoroczna odsłona kampanii pozwoliła porównać postawy i zachowania energooszczędne zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Partnerem merytorycznym programu od wielu lat jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE).

Czytaj więcej
14 paź 2013

Zakaz palenia węglem w domach?

W ciągu sześciu lat, w okresie 2014-2020 Polska może otrzymać z Unii Europejskiej ponad 6 mld zł na promowanie odnawialnych źródeł energii oraz efektywności gospodarczej. Szansę na dofinansowanie otrzymają projekty mające na celu promocję i dystrybucję OZE. Informacja ta jest ważna zwłaszcza w kontekście wchodzącej za dwa lata w życie dyrektywy unijnej. Jej zadaniem jest uregulowanie ocieplania domów piecami węglowymi. Wg najnowszych informacji Polska zostanie zmuszona poprawić jakość powietrza, w związku z czym nieodwołanie do roku 2020 z polskich domów muszą zniknąć wszystkie piece węglowe. 

Czytaj więcej
8 paź 2013

Firmy telekomunikacyjne sprzedają energię

Spółki telekomunikacyjne w Polsce mają świetnie funkcjonujący marketing, sprzedaż i obsługę dla wielomilionowej bazy klientów. Są zatem bardziej zaawansowane w pozyskiwaniu klientów niż grupy energetyczne. Dlatego też telekomunikacja stała się dobrym potencjalnym partnerem dla energetyki, mogącym pomóc jej w sprzedaży energii.

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić