Porównaj oferty

Stacje ładowania pojazdów - lista ładowarek EV

Porównaj ceny zakupu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wybierz najlepiej dopasowany produkt do potrzeb.

 

Porównywarka cen prądu

Rynek samochodów elektrycznych z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Aby liczba rejestrowanych w naszym kraju samochodów elektrycznych wciąż utrzymywała się jednak na tak wysokim poziomie, jak dotychczas niezbędna jest do tego odpowiednia infrastruktura, której głównym elementem są stacje ładowania aut elektrycznych. Dlatego też sprzedawcy stacji ładowania oferują dla swoim klientów coraz to korzystniejsze warunki, które mają je zachęcić do ich instalowania, na czym skorzystają kierowcy samochodów zeroemisyjnych. Większa liczba stacji ładowania samochodów elektrycznych zapewni im bowiem łatwiejsze podróżowanie autami elektrycznymi nie tylko w dużych miastach, ale całym kraju.

Województwo Liczba stacji Liczba punktów Liczba gniazd
Dolnośląskie 329 380 727
Kujawsko-pomorskie 264 304 561
Lubelskie 117 130 258
Lubuskie 155 177 343
Łódzkie 255 306 562
Małopolskie 308 370 722
Mazowieckie 526 785 1452
Opolskie 111 137 243
Podkarpackie 136 152 312
Podlaskie 59 66 124
Pomorskie 318 384 710
Śląskie 688 760 1452
Świętokrzyskie 68 74 142
Warmińsko-mazurskie 189 206 402
Wielkopolskie 361 449 832
Zachodniopomorskie 317 373 670
Cała Polska 4201 5053 9512

Ładowarki pojazdów elektrycznych  - rodzaje

Podstawowy podział stacji ładowania dostępnych w naszym kraju można podzielić na punkty ładujące prądem AC lub DC. Pierwsze rodzaje stacji ładowania to modele wykorzystujące do ładowania samochodów elektrycznych prąd zmienny AC, których moc wynosi do 11 kW, wśród nich znaleźć można także punkty ładowania określane, jako średnio szybkie, które oferują mocą ładowania do 22 kW. Ładowanie za ich pomocą samochodu elektrycznego trwa najdłużej i w zależności od pojemności zastosowanej w nim baterii może zajmować nawet do 8 godzin. Z kolei ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu elektrycznego w szybkim czasie. Wszystko za sprawą tego, że bazują one na prądzie stałym, a ich moc wynosi ponad 50 kW. Najszybsze ładowarki DC mogą mieć natomiast moc równą aż 350 kW. Dzięki temu pozwalają one naładować elektryka do 80% stanu baterii nawet w zaledwie pół godziny.

Korzystając z szybkich ładowarek DC, należy jednak pamiętać, że nie każdy samochód elektryczny pozwala na skorzystanie z najmocniejszych modeli. Dlatego też przed podłączeniem się do nich najlepiej sprawdzić tę informację w specyfikacji posiadanego auta. Zbyt duża moc ładowania może bowiem doprowadzić do uszkodzenia akumulatorów w pojeździe. Dodatkowo należy się także liczyć z tym, że cena za ładowanie za pomocą szybkich ładowarek z pewnością będzie również o wiele wyższa, niż ma to miejsce w przypadku stacji ładowania AC. Różnice te mogą niekiedy wynosić nawet 1 zł/kWh, w zależności od ustalonego cennika przez operatora stacji ładowania.

więcej o stacjach ładowania samochodów elektrycznych

Mapa stacji ładowania

Aktualne lokalizacje stacji ładowania samochodów elektrycznych. Nawiguj do najbliższej stacji.

Producenci stacji ładowania

Poznaj najbardziej renomowanych producentów stacji ładowania. Przeczytaj opinie na ich temat. Wybierz świadomie najlepszą dla siebie firmę.

Rodzaje stacji ładowania

Poznaj najważniejsze cechy stacji ładowania

Ranking ładowarek do aut

Poznaj nasz ranking i skorzystaj z usług najlepszych firm

Franczyza stacji ładowania

Zarabiaj na ładowarkach do aut elektrycznych

Aktualności
Jak działa samochód elektryczny?
25 kwi 2022
Jak działa samochód elektryczny?

Choć samochody elektryczne z roku na rok zyskują na coraz większej popularności, przez co ich liczba stale zwiększa się na polskich drogach, dla wielu osób wciąż pozostaje tajemnicą, to jak one działają. Dlatego też postanowiliśmy omówić to, w jaki sposób zbudowany jest samochód elektryczny, jaka jest zasada działania napędów elektrycznych zastosowanych w nich oraz to jakie osiągi pozwalają one uzyskać.

Czytaj więcej
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?
26 wrz 2022
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?

Popularność samochodów elektrycznych wynika z kilku kwestii. Te są przede wszystkim wysoce ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu oraz znacznie mniej awaryjne niż pojazdy spalinowe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że modele elektryczne są nieco droższe od aut tradycyjnych. To wynika głównie z tego względu, iż do ich produkcji używa się znacznie większych ilości elektroniki, układów scalonych, a do zasilania potrzebne są drogie w produkcji ogniwa bateryjne o dużej pojemności. Mimo to, rynek aut elektrycznych cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników nowoczesnych technologii, jak i osób chcących przyczynić się nieco do ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj więcej
Najbardziej ekologiczne samochody
9 lis 2023
Najbardziej ekologiczne samochody

Większość osób mówiąc o najbardziej ekologicznych samochodach, ma na myśli modele elektryczne, pozbawione silników spalinowych emitujących zanieczyszczenia do atmosfery. Jednak jak pokazują niezależne testy ADAC Eco test 2021 przeprowadzone w 2021 roku przez niemiecki automobilklub założony w 1903 roku elektryki nie znajdują się wcale na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o najbardziej ekologiczne auta, choć można znaleźć je w czołówce zestawienia.

Czytaj więcej
Ile kosztuje bateria do samochodu elektrycznego?
3 mar 2022
Ile kosztuje bateria do samochodu elektrycznego?

Choć w przypadku samochodów elektrycznych wiele mówi się o ich ekologiczności ze względu na zeroemisyjność spalin, niskich kosztach podróżowania nimi, to nie wiele wiadomo tak naprawdę, ile trzeba zapłacić za ich naprawę. A przecież samochody elektryczne, jak każdy inny pojazd mogą ulec wypadkowi lub awarii ze względu na zużycie ich części i wymagać serwisowania. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia baterii, której żywotność wynosi, jak zapewnia większość producentów samochodów elektrycznych do 8 lat lub 160 000 przejechanych kilometrów. Dlatego też poniżej skupiamy się na tym, jaka jest cena baterii do samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

W sierpniu 2021 roku w naszym kraju według danych podawanych przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego działało 1621 publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pod koniec stycznia 2022 było ich natomiast już niemal 2000. Przy czym należy pamiętać, że w liczbach tych nie zostały ujęte prywatne stacje ładowania, które jednak prezentuje mapa stacji ładowania pozwalająca znaleźć w szybki sposób najbliżej znajdującą się ładowarkę, w zależności od miejsca, w którym przebywa kierowca samochodu elektrycznego i to w całej Polsce. Ciekawostką jest natomiast to, że choć liczba stacji ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju nie należy do największej na tle całej Europy, Polscy kierowcy samochodów elektrycznych nie mogą narzekać na ich dostępność. Na jeden punkt ładowania w naszym kraju przypadają bowiem zaledwie 3 samochody elektryczne, dla porównania w Wielkiej Brytanii przypada ich aż 10. Dodatkowo większość punktów pozwalających naładować auto elektryczne w Polsce to natomiast szybkie stacje ładowania. Dlatego też pod tym względem nasz kraj wiedzie prym na tle pozostałych krajów europejskich.
W większości przypadków operatorzy stacji ładowania w naszym kraju to prywatne firmy. Niemal 20% ładowarek w Polsce należy bowiem do sieci GreenWay. Oprócz niej ich właścicielami są także między innymi PKN Orlen, Tauron oraz EV+. Dodatkowo wśród dostępnych dla kierowców samochodów elektrycznych stacji ładowania znaleźć można także wiele ładowarek udostępnianych przez osoby prywatne lub firmy niezwiązane z branżą elektromobilną w bezpośredni sposób. W ich przypadku bardzo często zdarza się także, że pozwalają oni na skorzystanie ze swoich ładowarek bez konieczności ponoszenia opłat, traktując je jako element będący wartością dodaną do oferowanych usług.
Jak można zauważyć na mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych, większość z nich zlokalizowana jest na terenie dużych aglomeracji miejskich. Największą liczbę ładowarek do swojej dyspozycji mają natomiast kierowcy elektryków w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Katowicach. Najczęściej zlokalizowane są one na parkingach publicznych lub na terenach centrów oraz galerii handlowych. Jeśli chodzi natomiast o darmowe stacje ładowania, zazwyczaj należą one do Urzędów Miast lub właścicieli prywatnych. W związku z tym chcąc naładować samochód elektryczny bez konieczności uiszczania za to opłaty, należy poszukiwać ładowarek na hotelowych parkingach, w centrach miast oraz na parkingach przy budynkach Urzędów Miast. To właśnie tam są one bowiem najczęściej montowane.
Aktualności
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych
19 kwi 2022
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych mają kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać, jeśli chcą naładować swoje auto. Pierwszym z nich są publiczne stacje ładowania, do których muszą jednak dojechać, a do tego ponieść opłaty za ładowanie obejmujące nie tylko cenę energii elektrycznej, ale także prowizję, jaką pobierają operatorzy stacji ładowania. Inną opcją jest natomiast ładowanie samochodu elektrycznego w domu za pomocą klasycznego gniazdka 230 V lub o wiele wydajniejszych, zyskujących na coraz większej popularności domowych stacji ładowania. Dlatego też poniżej skupiamy się na tym, jak zamontować domową stację ładowania. 

Czytaj więcej
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?
9 maj 2022
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wraz z nim powstają nowe potrzeby związane z infrastrukturą przeznaczoną do ich ładowania, która z kolei staje się jednym nowych pomysłów na biznes dla przedsiębiorców. Otworzenie własnej stacji ładowania może bowiem zapewnić w najbliższym czasie niemały dochód, którego uzyskanie będzie wymagało niewielkiego zaangażowania, poza początkowym etapem inwestycji. W związku z tym, jak otworzyć stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Czytaj więcej
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?
4 maj 2022
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Jedną z największych obaw zaraz po niewielkim zasięgu oraz wysokich składkach, jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu elektrycznego, jest ilość czasu, jaki jest potrzebny na jego naładowanie. W przypadku modeli spalinowych, kiedy kończy się nam paliwo, po prostu zajeżdżamy na najbliższą stację paliw, tankujemy i możemy ruszać w dalszą drogę. Jeśli chodzi natomiast o samochody elektryczne, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż naładowanie ich akumulatora zajmuje więcej czasu. 

Czytaj więcej
Gdzie naładować samochód elektryczny?
22 wrz 2021
Gdzie naładować samochód elektryczny?

O ile w przypadku klasycznych samochodów spalinowych ich tankowanie nie stanowi najmniejszego problemu, ponieważ stacje paliw znaleźć można niemal na każdym rogu, o tyle kwestia związana z ładowaniem aut elektrycznych wciąż dla wielu osób rozważających zakup takiego samochodu w Polsce pozostaje problematyczna. Dlatego też podpowiadamy, gdzie wobec tego można naładować samochód elektryczny oraz które z rozwiązań jest najlepsze.

Czytaj więcej