Porównaj oferty

13 sty 2019

Prąd - baza wiedzy

Zgłoszenie wierzytelności. Postępowanie upadłościowe Energetyczne Centrum i Energia dla Firm

Duże zawirowania na rynku energii w roku 2018 związane z rosnącymi cenami prądu spowodowały, że kilka firm handlujących prądem zaczęło mieć problem z płynnością finansową. Dla firm Energetyczne Centrum oraz Energia dla firm skończyło się to ogłoszeniem upadłości. Dziś piszemy o tym w jaki sposób odzyskać swoje pieniądze.

Wróć do: Aktualności Zgłoszenie wierzytelności. Postępowanie upadłościowe Energetyczne Centrum i Energia dla Firm

Możemy przypuszczać, że zdecydowana większość wierzycieli obu tych firm będzie wynikała z nierozliczonych prognozowanych rachunków za energię elektryczną lub gaz. Tym samym klienci firmy stają się jej wierzycielami. Firma oferująca przez długi okres czasu najtańszy prąd dla firmy działającej w segmencie MŚP kończy działalność.

Zgłoszenie wierzytelności. Wzór pisma

Ponad 2 miesiące temu pisaliśmy, że upadłość firmy Energetyczne Centrum została ogłoszona przez są rejonowy w Warszawie w dniu 16 października 2018 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku dłużnika Energetyczne Centrum S.A. z siedzibą w Warszawie o ogłoszenie upadłości (sygn. akt X GU 1933/18) postanowił zabezpieczyć majątek dłużnika Energetyczne Centrum S.A. z siedzibą w Warszawie przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Tycjana Saltarskiego, posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego o numerze 127. Taka informacja została w pierwszej kolejności opublikowana w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nr 209/2018, poz. 47083, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Od tego czasu wierzyciele dostawcy energii elektrycznej mieli 3 miesiące na zgłoszenie wierzytelności. Ten termin mija już w najbliższą środę, więc czasu jest naprawdę niewiele. 16 dzień stycznia jest ostatnim dniem, w którym zgłoszenia wierzytelności muszą do Sądu trafić. Przypomnijmy w takim razie, że klienci firmy Energetyczne Centrum, którzy mają nierozliczone płatności za prąd lub gaz powinni w dwóch egzemplarzach wysłać wypełnione pismo dotyczące zgłoszenia wierzytelności na adres:

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych
Czerniakowska 100A
00-454 Warszawa
Sędzia - komisarz SSR Kamila Wasilewska

Wniosek można pobrać pod tym linkiem --> Wzór zgłoszenia wierzytelności

Energia dla firm ogłasza upadłość

Firma Energetyczne Centrum jest powiązana z firmą Energia dla firm. Ta z kolei ogłosiła upadłość 18 grudnia 2018 roku. Informacja o upadłości firmy Energia dla Firm pojawiła się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym dopiero 9 stycznia. W związku z powyższym zgłoszenie wierzytelności można wysłać w dwóch egzeplarzach do 8 lutego 2019 roku.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych
Czerniakowska 100A
00-454 Warszawa
Sędzia - komisarz SSR Monika Mysiakowska-Choina

Wniosek dotyczący zgłoszenia wierzytelności jest uniwersalny. Należy skorzystać z takiego samego pisma, zarówno w przypadku upadłości firmy Energetyczne Centrum jak również Energii dla Firm --> Wrór zgłoszenia wierzytelności

Informacje dotyczące toczącego się postępowania można znaleźć także na stronach Urzędu Regulacji Energetyki. Poniżej prezentujemy komunikat Prezesa URE dotyczący sytuacji w firmie Energia dl Frim S.A:

zgłoszenie wierzytelności

komunikat prezesa URE upadłość Energetycznego Centrum


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić