Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Energa z certyfikatem

Energa z certyfikatem

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

ENERGA-Operator jest pierwszym polskim dystrybutorem energii elektrycznej, który dysponuje najnowszym certyfikatem potwierdzającym, że zadziała sprawnie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Energa z certyfikatem

Energa Operator

Od dwóch lat w grupie trwały prace nad budową i wdrożeniem systemu zarządzania ciągłością działania. W ramach tych prac wszystkie firmowe procesy zostały zbadane pod kątem świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej oraz ich niezawodności. Ocenie podlegały też procesy związane z prowadzeniem ruchu sieci, System Zarządzania Ciągłością Działania  oraz obsługą reklamacji i awarii. Wdrożono też system działania w sytuacji kryzysowej, czyli wystąpienia masowej awarii. System Zarządzania Ciągłością Działania oznacza przede wszystkim posiadanie zapasowych lokalizacji m.in dla regionalnych dyspozycji mocy. Konieczne jest jednak również (w celach zwiększenia bezpieczeństwa) posiadanie powielonych elementów infrastruktury serwerowej i telekomunikacyjnej, a także regularne ćwiczenia dla pracowników w zakresie procedur awaryjnych, gdyż wyszkoleni pracownicy będą potrafili obsługiwać zmodernizowany system zarządzania. Aby otrzymać certyfikat poświadczający zapewnienie ciągłości zasilani konieczne było poddanie się ocenie przez międzynarodowy zespół audytorów, którzy badali nie tylko dokumenty, ale rzeczywiste działanie wszelkich systemów, znajomość procedur i zasad przez pracowników.

Certyfikat ma znaczenie

Certyfikacja to potwierdzenie, że System Zarządzania Ciągłością Działania jest wyrazem odpowiedzialności firmy. Daje to poczucie zaufania klientom i oddziałuje na poczucie bezpieczeństwa. ENERGA-OPERATOR SA jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Mimo, iż siedziba spółki znajduje się w Gdańsku, to swoim obszarem działalności obejmuje ona nie tylko północną. ale i środkową część kraju. Z usług spółki korzysta niemal 3 mln gospodarstw domowych oraz firm, jest więc zatem o kogo dbać. Dodatkowo zasada TPA czyli dostępu 3 stron do umowy sprzedaży prądu zobowiązuje operatora do równego traktowania wszystkich odbiorców prądu, którzy znajdują się w obszarze jego działalności.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót