Porównaj oferty

31 sty 2015

Prąd - baza wiedzy

Energa z certyfikatem

ENERGA-Operator jest pierwszym polskim dystrybutorem energii elektrycznej, który dysponuje najnowszym certyfikatem potwierdzającym, że zadziała sprawnie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Wróć do: Aktualności Energa z certyfikatem

Z tego artykułu dowiesz się

Energa Operator

Od dwóch lat w grupie trwały prace nad budową i wdrożeniem systemu zarządzania ciągłością działania. W ramach tych prac wszystkie firmowe procesy zostały zbadane pod kątem świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej oraz ich niezawodności. Ocenie podlegały też procesy związane z prowadzeniem ruchu sieci, System Zarządzania Ciągłością Działania oraz obsługą reklamacji i awarii. Wdrożono też system działania w sytuacji kryzysowej, czyli wystąpienia masowej awarii. System Zarządzania Ciągłością Działania oznacza przede wszystkim posiadanie zapasowych lokalizacji m.in dla regionalnych dyspozycji mocy. Konieczne jest jednak również (w celach zwiększenia bezpieczeństwa) posiadanie powielonych elementów infrastruktury serwerowej i telekomunikacyjnej, a także regularne ćwiczenia dla pracowników w zakresie procedur awaryjnych, gdyż wyszkoleni pracownicy będą potrafili obsługiwać zmodernizowany system zarządzania. Aby otrzymać certyfikat poświadczający zapewnienie ciągłości zasilani konieczne było poddanie się ocenie przez międzynarodowy zespół audytorów, którzy badali nie tylko dokumenty, ale rzeczywiste działanie wszelkich systemów, znajomość procedur i zasad przez pracowników.

Certyfikat ma znaczenie

Certyfikacja to potwierdzenie, że System Zarządzania Ciągłością Działania jest wyrazem odpowiedzialności firmy. Daje to poczucie zaufania klientom i oddziałuje na poczucie bezpieczeństwa. ENERGA-OPERATOR SA jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Mimo, iż siedziba spółki znajduje się w Gdańsku, to swoim obszarem działalności obejmuje ona nie tylko północną. ale i środkową część kraju. Z usług spółki korzysta niemal 3 mln gospodarstw domowych oraz firm, jest więc zatem o kogo dbać. Dodatkowo zasada TPA czyli dostępu 3 stron do umowy sprzedaży prądu zobowiązuje operatora do równego traktowania wszystkich odbiorców prądu, którzy znajdują się w obszarze jego działalności.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić