Porównaj oferty

1 kwi 2014

Prąd - baza wiedzy

Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Rząd Hiszpanii podjął decyzję o wprowadzeniu nowego systemu sprzedaży energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Od początku kwietnia 2014 r. cena za kWh będzie ustalana z dnia na dzień, a odbiorcy będą mogli śledzić zmiany na rynku online.

Wróć do: Aktualności Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Z tego artykułu dowiesz się

Jak poinformowała media Informacyjna Agencja Radiowa, od kwietnia br. hiszpański rząd wprowadzi nowe zasady sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, czyli gospodarstw domowych, które posiadają liczniki elektroniczne. Obecnie w Hiszpanii tacy odbiorcy stanowią około 10% rynku.

Rewolucja energetyczna

W nowym systemie będzie sporo zamieszania, ponieważ cena energii elektrycznej będzie inna dla każdej godziny, a sprzedawcy będą mieli obowiązek do informowania o tym na swoich stronach internetowych z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Zmiany te nie dotkną jednak odbiorców wyposażonych w tradycyjne liczniki i będą oni płacić za energię średnią cenę miesięczną. W opinii hiszpańskiego rządu oraz polskich ekspertów, nowy system sprzedaży energii pozwoli na zmniejszenie cen energii elektrycznej o co najmniej 5%. Innego zdania są jednakże organizacje konsumenckie, które ostrzegają, że energia będzie nawet droższa, a nowy system jest sprzeczny z prawem. Ponadto zdaniem organizacji konsumenckich, nowe zasady sprzedaży energii będą dzielić odbiorców energii na uprzywilejowanych i pokrzywdzonych, i nie powinny one wejść w życie do czasu, aż przedsiębiorstwa energetyczne nie wyposażą wszystkich klientów w liczniki elektroniczne. Czy rozwiązanie okaże się trafione, pokaże czas.
źródło: Gramwzielone.pl

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić