Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Orange rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej. Co zaoferuje swoim klientom i czy wspólny projekt się powiedzie?

Orange rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej. Co zaoferuje swoim klientom i czy wspólny projekt się powiedzie?

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Od zeszłego tygodnia, czyli od środy 1 października Orange Polska rozpoczął pilotażowo detaliczną sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i biznesowych. Żeby skusić klientów spółka oferuje atrakcyjne rabaty i pakiety powitalne, dzięki którym, Ci którzy zdecydują się na zakup energii od Orange zaoszczędzą na rachunkach za prąd nawet kilkaset złotych.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Orange rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej. Co zaoferuje swoim klientom i czy wspólny projekt się powiedzie?
W okresie pilotażowym oferta będzie ograniczona miejscowo i obejmie klientów w Krakowie, Katowicach oraz 13 miastach aglomeracji śląskiej.

Nowi klienci Orange

Klienci podpisujący umowy na sprzedaż energii z Orange Polska będą mogli skorzystać z systemu rabatów i pakietów wartościowych, a rozliczenia obejmować będą rzeczywiste zużycie energii elektrycznej, a nie zużycie prognozowane. Na początek współpracy Orange oferuje w pierwszym roku trwania umowy jednorazowe pakiety powitalne w wysokości od 50 zł do 150 zł w zależności od ilości zużywanej energii dla osób indywidualnych . Wysokość upustu przyznawana będzie na podstawie udostępnionej faktury za energię elektryczną od poprzedniego dostawcy. Przy umowach zawieranych na dłuższy czas np. dwuletnich klienci dodatkowo będą mogli skorzystać z rabatu Orange w wysokości od 5 zł do 15 zł miesięcznie. Warunkiem jest jednak posiadanie, co najmniej jednej usługi telekomunikacyjnej w Orange Polska.

Oferta sprzedaży

W ofercie sprzedaży energii dla klientów biznesowych z kolei rabaty są większe i jednorazowy pakiet powitalny wynosi w tym przypadku 250 zł netto lub 500 zł netto, w zależności od stopnia zużycia energii elektrycznej. Dla umów dwuletnich dla firm przewidziany jest rabat Orange wynoszący 10 lub 15 procent, również w zależności od wysokości zużycia energii elektrycznej. Warunkiem skorzystania z rabatu tak jak w przypadku osób indywidualnych jest posiadanie, co najmniej jednej usługi telekomunikacyjnej Orange. Po pierwszym roku trwania umowy klienci biznesowi będą mieli możliwość otrzymania dodatkowego rabatu biznesowego w wysokości 15 proc. naliczanego w zależności od stopnia zużycia energii elektrycznej. Zarówno rabat Orange jak i rabat biznesowy będą naliczane w cyklach miesięcznych. Być może już niedługo prąd i gaz w pakiecie będzie oferowany jako kolejny nowy produkt od tego sprzedawcy.

Proces zmiany sprzedawcy

Tak jak pisaliśmy na wstępie Oferta Orange Energia dostępna będzie w 33 salonach Orange Polska na terenie Krakowa i aglomeracji śląskiej. Po podpisaniu umowy zmiana sprzedawcy nastąpi automatycznie i bez przerwy w dostawie energii elektrycznej, jak to bywa w przypadku pozostałych procesów zmian sprzedawców energii. Wszystkim sprawami formalnymi zajmą się konsultanci Orange Polska, którzy zostali do tego specjalnie przygotowani. Pilotaż oferty potrwa do 31 stycznia 2015 r. Oferta Orange Energia będzie dostępna zarówno dla obecnych klientów Orange Polska, jak i wszystkich innych, którzy będą zainteresowani zmianą dostawcy energii. Po okresie próbnym zapadnie decyzja, czy współpraca będzie kontynuowana.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót