Porównaj oferty

19 sty 2019

Gaz - baza wiedzy

Jak kupić gaz od innego sprzedawcy przez Internet?

Czas jest bardzo ważny w naszym życiu wydaje się, że każdego dnia mamy go do dyspozycji mniej. Dużo czasu tracimy korzystając z internetu i przeglądając Facebooka czy też rożnego rodzaju portale tematyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że korzystanie z internetu w dużej mierze możemy sporo czasu zaoszczędzić.

Wróć do: Aktualności Jak kupić gaz od innego sprzedawcy przez Internet?
Używamy sieci na przykład do zakupów, rezerwacji miejsc w kinie itp.. Od pewnego czasu sprzedawcy gazu ziemnego w Polsce zaczęli udostępniać możliwość zmiany firmy, od której kupujemy gaz za pomocą formularzy, znajdujących się na stronach danego sprzedawcy gazu. Jak wygląda ten proces?

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet

Umowa na gaz przez internet może zostać zawarta, w zależności od tego z jaką firmą chcemy się związać, mamy możliwość rejestracji w serwisie eBOK lub wypełnienia formularza online bez rejestracji. To jak wygląda ten proces zależy od standardów, jakie przyjęła firma energetyczna. W przypadku każdej umowy zawieranej online niezbędne jest podanie przez nas – użytkowników - określonych danych, takich jak:
  • adres poboru gazu ziemnego,
  • numer licznika,
  • dane odbiorcy,
  • załączenie skanu rachunku za gaz, który nie jest starszy niż z ostatnich 12 miesięcy
Wypełnienie formularza nie powinno zająć zbyt dużo czasu, ważne, żeby w trakcie uzupełniania pól się nie pomylić. Gdy wyślemy już dokumenty, musimy poczekać na informację zwrotną dotyczącą przyjęcia naszego zgłoszenia. Na stronie sprzedawców znajdują się dokładne podpowiedzi dotyczące tego, jak po kolei wypełnić formularz. W razie niepewności związanych z tym procesem zawsze można skontaktować się z infolinią sprzedawcy, która w przypadku większości firm jest dostępna 24 godziny na dobę. Ważne jest to, że jeśli przy wypełnianiu umowy online mającą na celu akcję pod tytułem: zamiana operatora gazu, wprowadzimy błędne dane lub z jakiegoś powodu, o którym nie wiemy nie będziemy mogli podpisać nowej umowy to nowy sprzedawca gazu ziemnego nie podpisze z nami umowy. Nie ma możliwości posiadania w jednym czasie dwóch aktywnych umów sprzedaży gazu ziemnego. Takie systemowe rozwiązanie jest dla nas klientów bardzo korzystne.

Oferty sprzedaży gazu ziemnego

Jeśli optymalizujemy koszty zakupu błękitnego paliwa sprawdźmy narzędzie, gdzie dostawcy gazu ranking mają zbudowany na naszej stronie. Czym różnią się oferty dostępne w internecie od tych, które możemy wybrać w punkcie sprzedaży? Są one atrakcyjniejsze dla odbiorców, ze względu na brak potrzeby angażowania pracownika do kontaktu z nami, firma oszczędza pewne środki, które może przeznaczyć na ulepszenie swoich ofert sprzedaży. Bardzo prosta zależność, która staje się powoli standardem. Nie oznacza to zupełnego odejścia do lamusa stacjonarnych punktów sprzedaży, biur obsługi klienta czy też handlowców pracujących w terenie. Po prostu jest to zwrócenie się w stronę klientów, którzy nie mają możliwości w godzinach otwarcia tych miejsc zrealizować tam jakichkolwiek spraw. Rachunki, które otrzymujemy mogą być niższe za sprawą niższej ceny za kWh gazu, a także ograniczenia opłaty abonamentowej. W przypadku gospodarstw domowych ta druga opłata może zrobić dużą różnicę. Firmy natomiast mogą bardzo skorzystać na niższej cenie za kWh. To co komu bardziej się opłaca, zależy od poziomu zużycia błękitnego paliwa. Jak wiadomo gospodarstwa domowe potrzebują dużo mniej błękitnego paliwa niż przedsiębiorstwa. Dlatego też oferty dla tych grup bardzo się różnią.

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego

Liberalizacja rynku ułatwia dostęp do konkurencyjnych ofert sprzedawców, dzięki czemu dostajemy możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania naszego domu, czy budynków gospodarczych i przemysłowych. Nie jest istotne to ile gazu potrzebujemy, im zużywamy go więcej tym oszczędności mogą być bardziej okazałe. Ważne jest, żeby oferta była odpowiednio dostosowana do naszych potrzeb, ponieważ połączenie dobrej oferty i świadoma konsumpcja paliwa dają najlepsze efekty finansowe. Pamiętajmy też, że dystrybutor gazu nie zmieni nam stawek przesyłowych.

Zawarcie umowy na kupno gazu ziemnego przez internet niebawem będzie tak popularnym procesem jak wspomniane we wstępie zakupy, a przynajmniej bardzo w to wierzymy ;) To czy dojdzie do dużego rozwoju tego sposobu zawierania umowy w przypadku nie wiemy. Wiemy za to, że każdy dostawca gazu, liczy na popularyzację tego typu rozwiązania.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić