Porównaj oferty

ING kredyt na fotowoltaikę

Rosnąca świadomość zalet wynikających z zastosowania fotowoltaiki w domach, a także planowane na 1 stycznia 2022 rok zmiany związane ze sposobem rozliczeń nadwyżek prądu sprzedawanych i kupowanych od dostawców sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na sfinansowanie montażu fotowoltaiki za pomocą kredytów. Na rynku znaleźć już można wiele ofert kredytów na fotowoltaikę, a wśród banków, które je przygotowały, znajduje się także ING Bank Śląski, obsługujący ponad 4,2 milionów klientów detalicznych w naszym kraju oraz niemal pół miliona klientów korporacyjnych. Powstał on w 1988 roku pod nazwą Bank Śląski z siedzibą w Katowicach i przez wiele lat pozostawał on własnością Skarbu Państwa. Po latach ING stało się jednak bankiem prywatnym, który stawia na nowoczesne rozwiązania, bliski kontakt z klientem i odpowiadanie na jego potrzeby.

Przygotowany przez ten bank kredyt na fotowoltaikę w ING, a właściwie Eko Pożyczka może być wykorzystana nie tylko na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, ale także modernizacje urządzeń grzewczych, wymianę oświetlenia na ekologiczniejsze lub wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej czy też modernizację termoizolacji. W skrócie przeznaczona jest ona na wszystkie działania, które mają związek z poprawą ekologiczności domów i mieszkań Polaków.

Czym wyróżnia się kredyt na fotowoltaikę w ING?

Ekologiczna pożyczka na fotowoltaikę ING to jeden z ulepszonych wariantów pożyczek dostępnych w tym banku. Ubiegać się o nią można standardowo w placówkach ING lub za pośrednictwem Systemu Moje ING. Po przyznaniu pozytywnej decyzji kredytowej oraz wypłacie pożyczki klienci, którzy zawrą umowę w ramach kredytu na fotowoltaikę z ING, są zobowiązani natomiast dostarczyć dla niego dowód zakupu ekologicznych rozwiązań w postaci faktury VAT maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zwrotu prowizji obniżającego koszt całkowity Eko Pożyczki.

Warunki kredytu na fotowoltaikę ING oraz jego koszty

W ramach Eko Pożyczki na fotowoltaikę w ING otrzymać można do 60 tysięcy złotych, przy czym maksymalny okres kredytowania to 72 miesiące. Ważną informacją jest jednak to, że w przypadku kiedy okres kredytowania będzie wynosił mniej niż 3 lata, klienci ING otrzymują w stałe oprocentowanie, w innym przypadku jest ono zmienne i wynosić może od 6,49% do 6,70%. Prowizja banku po spełnieniu warunków umowy polegających na dostarczeniu faktury za fotowoltaikę w wyznaczonym okresie jest natomiast zerowa. RRSO kredytu na fotowoltaikę ING to z kolei 7,22%.

Dodatkowo istnieje także możliwość ubezpieczenia pożyczki, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem pozwalającym spać spokojnie, nawet w przypadku trudnych sytuacji życiowych, które mogą przytrafić się przecież każdemu.

Pełna lista inwestycji, które mogą być sfinansowane za pomocą Eko Pożyczki ING dostępna jest na stronie banku. Znaleźć w niej można nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także wiele innych ekologicznych rozwiązań. Dlatego warto się zainteresować tą ofertą banku. W naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę plasuje się ona bowiem na 5 miejscu, dlatego też warto go odwiedzić i sprawdzić, który z banków posiada korzystniejszą propozycję dla klientów indywidualnych, jeśli chodzi o sfinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.

Czy istnieje leasing na fotowoltaikę ING?

Niestety bank ING nie zdecydował się na przygotowanie oferty dla przedsiębiorców chcących sfinansować za pomocą źródeł zewnętrznych zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Jest to spore zaskoczenie, gdyż przez większość osób kojarzony jest on jako instytucja finansowa przyjazna firmom. Co prawda wśród produktów banku znaleźć można ekoleasing ING, przeznaczony jest on jednak na zakup aut hybrydowych oraz elektrycznych.

Dlatego też przedsiębiorców chcących skorzystać z leasingu na fotowoltaikę zachęcamy do zapoznanie się z naszym rankingiem, w którym znaleźć można banki oferujące tego typu rozwiązania, a także porównać ich oferty w szybki i prosty sposób w jednym miejscu.

Aktualności
Ile paneli fotowoltaicznych na 1 kw?
23 wrz 2021
Ile paneli fotowoltaicznych na 1 kw?

W maju 2021 roku został pobity rekord produkcji energii elektrycznej przez fotowoltaikę, a tylko w czerwcu zamontowano w Polsce 35 296 nowych instalacji. Dane te jednoznacznie więc wskazują, że instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju stają się coraz popularniejsze. Dla osób rozważających ich montaż najważniejsze jest jednak to, ile będzie kosztować tego typu inwestycja, co z kolei zależy od ilości paneli, z jakich ma się składać instalacja. Aby móc więc to obliczyć należy wiedzieć ile potrzeba paneli fotowoltaicznych na 1 kW energii.

Czytaj więcej
Jaki piec do fotowoltaiki?
8 paź 2021
Jaki piec do fotowoltaiki?

Fotowoltaika to rozwiązanie, które nie tylko pozwala niemal całkowicie zniwelować rachunki za energię elektryczną poprzez jej produkcję na własne potrzeby z odnawialnych źródeł energii. Po zastosowaniu wraz z nią odpowiedniego pieca może ona bowiem także przyczynić się do obniżenia w znaczny sposób kosztów związanych z ogrzewaniem domów oraz wody użytkowej, przynosząc tym samym jeszcze większe oszczędności. Jaki piec do fotowoltaiki więc wybrać, aby móc w pełni wykorzystać jej możliwości? Jakie będą koszty ogrzewania domu w ten sposób? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. 

Czytaj więcej
Najważniejsze informacje o fotowoltaice – cena, korzyści, oszczędności
22 sie 2019
Najważniejsze informacje o fotowoltaice – cena, korzyści, oszczędności

Cena fotowoltaiki jest w dużej mierze uzależniona od miejsca montażu systemu, producenta paneli oraz ich mocy. Ogniwa fotowoltaiczne są doskonałym sposobem na uniezależnienie się od cen i dostaw energii elektrycznej pochodzącej z sieci. Uniwersalność tego rozwiązania sprawia, że panele są coraz chętniej montowane nie tylko w nowych domach, ale również w przypadku starszego budownictwa.

Czytaj więcej
Czy fotowoltaika w kamperze lub przyczepie się opłaca?
29 wrz 2020
Czy fotowoltaika w kamperze lub przyczepie się opłaca?

Instalacja fotowoltaiki w kamperze to ciekawa inwestycja. Jeśli się na nie zdecydujemy sprawdźmy na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli, a także innych elementów całego zestawu fotowoltaicznego.

Czytaj więcej