Porównaj oferty

13 lut 2015

Prąd - baza wiedzy

Tauron i Enea zmieniają polski przemysł

Prezes Zarządu ENEA SA odebrał niedawno podczas uroczystej gali wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł” za budowę nowoczesnego bloku w Elektrowni Kozienice. Tauron nagrodzony został z kolei za budowę bloku 910 MW w Jaworznie.

Wróć do: Aktualności Tauron i Enea zmieniają polski przemysł

"Ten który zmienia polski przemysł"

Uroczysta gala nadania tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł” odbyła się już po raz 15. Wyróżnienie w tym zakresie przyznaje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Szansę na otrzymanie nagrody mają przedsiębiorstwa, biznesmeni i instytucje publiczne, które w szczególny sposób przyczyniają się do ro rozwoju polskiego przemysłu, a także Ci, którzy realizują ambitne inwestycje i posiadają ambitne plany potwierdzone możliwością ich realizacji.

Nagrody dla Enei i Taurona

Z polskich firm energetycznych, na uwagę zasłużyły Enea oraz Tauron, głównie z powodu budowy nowych jednostek wytwórczych, czyli bloków w Kozienicach oraz Jaworznie. Oba bloki to nowoczesne jednostki wytwórcze o znacznych mocach. W pierwszym przypadku jest to ponad 1000 MW, w drugim 910 MW. Inwestycje energetyczne doceniono głównie ze względu na konieczność zwiększania bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz poprawę stanu jakościowego polskiego systemu energetycznego jednostek wytwórczych.
Oprócz wcześniej wspomnianych inwestycji, wyróżniono też blok elektrowni Opole (PGE) oraz blok gazowo-parowy we Włocławku budowany przez PKN Orlen. Budowane bloki to obecnie najnowocześniejsze technologie, które charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami ekologicznymi, dzięki czemu gwarantują minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jedna taka inwestycja o mocy 1000 MW to pokrycie około 13% produkcji energii elektrycznej w naszym kraju. Skala inwestycji jest zatem ogromna i nic dziwnego, że nagrodzono odwagę inwestora oraz doceniono jego wkład w polską energetykę i polski przemysł. Takie inwestycje z pewnością wpłyną na ceny taryfy C oraz B dla odbiorców finalnych enregii elektrycznej.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić