Porównaj oferty

28 lis 2013

Prąd - baza wiedzy

W sklepie spożywczym kupisz także prąd

Kolejny rewolucyjny pomysł na rynku energii wejdzie w życie już w piątek. Spółka Ergo Energy, zajmująca się m.in. obrotem energią oraz uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla wraz z siecią delikatesów Alma rozpoczyna akcję sprzedaży energii elektrycznej. Obie firmy chcą w ten sposób pozyskać już w najbliższym kwartale 10 tys. klientów.

Wróć do: Aktualności W sklepie spożywczym kupisz także prąd

Z tego artykułu dowiesz się

Od 29 listopada 2013 r. we wszystkich w Polsce delikatesach Alma dostępna będzie energia elektryczna dla gospodarstw domowych od firmy Ergo Energy. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez system kart, które będą dostępne na półkach sklepowych obok podstawowych artykułów spożywczych. Akcję promować mają znani aktorzy i osoby związane z show biznesem. Informacja ta pojawiła się w mediach, ale bez podania żadnych szczegółów. Nie wiadomo w jakiej formie będzie przebiegała sprzedaż. Informacji nie można znaleźć ani na stronie Ergo Energy, ani delikatesów Alma. Jeżeli wszystko okaże się prawdą w piątek wiele osób z czystej ciekawości pojawi się w sklepach, aby sprawdzić w jaki sposób zostanie zrealizowana ta rewolucyjna metoda sprzedaży energii elektrycznej. Będzie to pierwsza tego typu akcja w Polsce, gdzie obok zwykłych produktów spożywczych można zakupić również energię elektryczną, co jednoznacznie świadczy o pełnej liberalizacji rynku.

Przewidywane zyski

Firmy zaangażowane w akcję szacują, że dzięki działaniom marketingowo-promocyjnym w najbliższym kwartale uda im się pozyskać ok. 10 tys. nowych klientów, a do końca 2014 r. być może nawet i kilkaset tys. W najbliższym czasie spółka Ergo Energy zapowiada kolejne akcje promocyjne na rynku podmiotów indywidualnych, które mają być nowością w Polsce. Skoro mają być kolejne, wnioskować można, że jakieś działania promocyjne zostały już wykonane. Jednak odnalezienie informacji na ten temat nie jest wcale proste, a skoro żadnych materiałów promocyjnych nie ma w Internecie, bez którego dziś żadne działanie nie może zostać niezauważone, to gdzie można dowiedzieć się szczegółów ? Odpowiedź na dręczące nas pytania powinna pojawić się już jutro, na półkach sklepowych. Pytanie tylko gdzie szukać energii elektrycznej w markecie ? Czy jej miejsce będzie przy kasie sprzedawcy, czy może karty odnajdziemy wśród pieczywa, skoro energia elektryczna jest nam niezbędna do codziennego życia jak chleb.
Źródło: ErgoEnergy

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić