Porównaj oferty

17 mar 2014

Prąd - baza wiedzy

Samochody elektryczne na torze wyścigowym

Rusza nowy projekt serii wyścigowych samochodów o nazwie Formuła E organizowany przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA. Jednym z już zapowiedzianych uczestników projektu, który dołączył do elitarnego grona Formuła E Drivers Club zespół Verva Racing Team.

Wróć do: Aktualności Samochody elektryczne na torze wyścigowym
Formuła E to projekt, w którym kierowcy rywalizować będą ze sobą za kierownicą bolidów wyposażonych w silniki elektryczne. Seria wyścigowa ma być rozgrywana od września 2014 do czerwca 2015 roku.

E-królowa sportów motorowych

Możliwość udziału w tak innowacyjnym projekcie wyścigowym jak Formula E Drivers’ Club to duże wyróżnienie, ale także ogromna szansa rozwoju dla ekip wyścigowych, kierowców i całych zespołów. Samochody elektryczne mogą bowiem stać się przyszłością motoryzacji. Wąskie grono zawodników będzie miało szanse przetestować nowoczesne technologie. Jedynym Polakiem w zespole będzie wspomniany wcześniej członek zespołu Verva Racing Team, Kuba Giermaziak. Będzie on miał możliwość przetestowania bolidu elektrycznego Spark Renault SRT 01E Formula E Car, który został stworzony przez takie firmy jak m.in. McLaren, Williams, Renault, czy Michelin.

Test nowych technologii

Elektryczny bolid został zaprojektowany specjalnie dla Formuły E, a prace nad nim trwały ponad 10 miesięcy. Dostawcą silnika elektrycznego, jak również skrzyni biegów i układów elektronicznych jest firma Spark Racing Technologies. W bolidzie elektrycznym zostanie wykorzystany innowacyjny system RESS (Rechargeable Energy Storage System). Jest to urządzenie, które służy do magazynowania energii za pomocą nośnika (np. koła zamachowego, kondensatora czy baterii). Elektryczny silnik, skonstruowany przez McLaren Electronic Technologies, waży aż, lub zaledwie 26 kg i wytwarza 270 KM mocy maksymalnej. Samochody Formuły E mogą być ładowane zarówno podczas treningów, jak i kwalifikacji, wyścigu i innych określonych momentów podczas weekendu wyścigowego. Za bezprzewodowe ładowanie samochodu odpowiedzialne będą Drayson Racing i jego techniczny partner, QualcommHALO.
źródło: gramwzielone.pl

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić