Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu
Ocena 4.25/5 (4 głosy/ów)

Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

Już prawie 100 tysięcy odbiorców indywidualnych zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej - wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki. W samym tylko marcu taką decyzję podjęło ponad 3 tysiące mieszkańców Polski.

04.webp

Aktywność sprzedawców w miesiącu marcu była zdecydowanie niższa niż w okresach poprzednich, gdzie na zmianę sprzedawcy decydowało się ponad 7 tysięcy mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że coraz lepiej dopasowane oferty do klienta indywidualnego spowodują najprawdopodobniej w najbliższym czasie przynajmniej powrót do poziomu osiąganego na początku roku.

ure wykres1

ure wykres2

W przypadku firm zanotowano wzrost zainteresowania. Z możliwości zmiany sprzedawcy skorzystało o ponad 400 podmiotów więcej niż w miesiącu lutym.

raport ure wykres1

raport ure wykres2

W 2013 roku z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla taryfy G skorzystało 18 721 osób co średnio daje nam 170 osób dziennie decydujących się na wybór nowego sprzedawcy.

Wśród firm, biorąc pod uwagę ten sam okres, łącznie z zasady TPA skorzystało 11 886 podmiotów, czyli średnio ponad 132 dziennie.

źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Bądź pierwszy który doda komentarz.