Porównaj oferty

18 cze 2013

Prąd - baza wiedzy

Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

Już prawie 100 tysięcy odbiorców indywidualnych zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej - wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki. W samym tylko marcu taką decyzję podjęło ponad 3 tysiące mieszkańców Polski.

Wróć do: Aktualności Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

Aktywność sprzedawców w miesiącu marcu była zdecydowanie niższa niż w okresach poprzednich, gdzie na zmianę sprzedawcy decydowało się ponad 7 tysięcy mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że coraz lepiej dopasowane oferty do klienta indywidualnego spowodują najprawdopodobniej w najbliższym czasie przynajmniej powrót do poziomu osiąganego na początku roku.

ure wykres1

ure wykres2

W przypadku firm zanotowano wzrost zainteresowania. Z możliwości zmiany sprzedawcy skorzystało o ponad 400 podmiotów więcej niż w miesiącu lutym.

raport ure wykres1

raport ure wykres2

W 2013 roku z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla taryfy G skorzystało 18 721 osób co średnio daje nam 170 osób dziennie decydujących się na wybór nowego sprzedawcy.

Wśród firm, biorąc pod uwagę ten sam okres, łącznie z zasady TPA skorzystało 11 886 podmiotów, czyli średnio ponad 132 dziennie.

źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.25 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić