Porównaj oferty

4 maj 2017

Prąd - baza wiedzy

Najtańszy prąd w Twoim mieście

W różnych miastach płacimy różne stawki za prąd, nawet jeśli wcześniej nie zmienialiśmy sprzedawcę energii elektycznej. Wynika to z różnic w taryfach zatwierdzanych przez Urząd Regulacji energetyki. Te różnice nie są wielkie, ale występują w Polsce obszary, gdzie za prąd płacimy mniej.

Wróć do: Aktualności Najtańszy prąd w Twoim mieście

Najtańszy prąd w mieście czy na wsi?

Działając na rynku od 2010 roku nie spotkaliśmy się jeszcze z kategoryzacją i zróżnicowaniem cen ze względu na to czy odbiorca mieszka w dużym mieście, mniejszej miejscowości czy też na wsi. Dlatego, że koszty przesyłu energii elektrycznej są zawsze takie same, a koszty obsługi klienta również nie wzrastają (faktury on-line, telefony). Naszym zdaniem jednak to mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą liczyć na bardziej atraktycjne ceny. Dlaczego?

---

Dowiedz się, który sprzedawca prąd z urzędu jest najtańszy

---

Najtańszy prąd = największe zużycie.

Czynnikiem decydującym o cenie za kWh energii elektrycznej jest przede wszystkim wolumen zużycie u danego klienta. Nie jest istotna liczba zainstalowanych liczników, czy odległość od elektrownii :) liczy się przede wszystkiem to ile prądu na co dzień zużywamy. W związku z tym, że w obszarach dużych aglomeracji miejskich, zdecydowana większość mieszkańców mieszka w blokach lub mieszkaniach do 100 m2, ich zużycie energii elektrycznej jest statystycznie dużo niższe niż osób mieszkających w mniejszych miejscowościach w domkach jednorodzinnych czy też szeregowych. Idąc dalej do odbiorcy rozproszonego czyli np. rolnika - zużywa on najwięcej prądu, ponieważ wiecej wydaje na oświetlenie czy pracę urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Prąd dla rolnika w dedykowanych ofertach

Czy grupa rolników jest zatem "motorem napędowym" liberalizjującego się rynku energii elektrycznej w Polsce. Naszym zdanie z pewnością nie. Wpływ na taki stan rzeczy ma kilka czynników:

  • handlowcy docierają w bardziej skuteczny sposób do klientów zlokalizowanych blisko siebie
  • brak dostatecznej wiedzy na temat tego na czym zmiana sprzedawcy energii polega
  • przyzwyczajenie do zakupu prądu od obecnego sprzedawcy
  • brak dostępu we wszystkich umowach możliwości podpisania umowy kompleksowej na prąd

Tak czy inaczej naszym zdaniem, każda osoba prowdząca gospodarstwo rolne powinna wiedzieć jak porównać ceny energii elektrycznej. Przez większe zużycie prądu w każdym gospodarstwie rolnym, rolnicy to grupa, która tak naprawdę najwięcej może zyskać. Zmiana dostawcy prądu dla tej grupy społecznej jest coraz bardziej popularna.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.67 (6 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić