Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Porady > Ceny prądu > Koszt kWh dla domu

Koszt kWh dla domu

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Koszt kWh dla domu

Cena za kWh energii jest różna w zależności od oferowanej taryfy. Jakie są koszty jednostki energii w przypadku taryfy G ?

 

kWh co to takiego ?

Cena prądu ustalana jest przez odpowiedniego sprzedawcę, którego wg prawa polskiego możemy zmienić. Stawka ta jednak zanim wejdzie w życie musi zostać  zatweirdzona przez Prezesa URE. Cena prądu to po prostu cena pobranej przez zakład energii, która wyrażona jest w złotych za jedną kilowatogodzinę – 1kWh. Kilowatogodzina to 1000 W pobieranych przez 1 godzinę.

 

Koszt kWh dla domu w grupie taryfowej G

W zależności od tego w jakiej konkretnie taryfie jesteśmy ceny energii będą się różnić. Do wyboru mamy taryfy jednostrefowe, dwustrefowe i trójstrefowe. O co w tym chodzi, czym są strefy ?

  1. taryfa jednostrefowa – cena za prąd w ciągu całej doby jest stała;
  2. taryfa dwustrefowa – cena za prąd uzależniona jest od godziny w ciągu doby. Dwie strefy oznaczają, że cena energii jest inna w dzień i w nocy, lub też inna w zależności od tego czy zużywamy energię w szczycie czy poza nim;
  3. taryfa rójstrefowa – podobnie jak w przypadku taryfy dwustrefowej mamy różne ceny energii w ciągu dnia, z tym że tutaj doba podzielona jest na trzy części najczęściej są to szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy i godziny pozaszczytowe.

 

W przypadku gospodarstw domowych taryfa G13 jest stosunkowo rzadko stosowana. Przykładowo ceny w Polsce za kWh w przypadku taryfy G jednostrefowej czyli np. G11 wahają się od 0,28 zł/kWh do 0,35 zł/kWh w zależności od sprzedawcy. W przypadku taryf z podziałem na strefy ceny w dzień mieszczą się w granicach 35-42 gr/kWh a w godzinach nocnych od 19-25 gr/kWh.

 

Zmiana sprzedawcy energii

To ile uda nam się zaoszczędzić po zmianie sprzedawcy zależy od naszego zużycia i proponowanych cen energii. Jeśli jednak mimo najniższej ceny za kWh mamy wątpliwości, czy rzeczywiście uda nam się generować oszczędności warto skorzystać z porównywarki cen energii na naszej stronie bądź skontaktować się z ekspertami Optimal Energy.

Tagi: cennik energii,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl