Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 24.04.2018

DUONFirma DUON swoją ofertę kieruję na dwóch płaszczyznach związanych z przesyłem i obrotem energii.

Sektror infrasturktury firmy DUON:

Działania porowadzone w tym obszarze przez Grupę DUON sprowadzają się do utrzymywania ruchu przesyłowego sieci gazu ziemnego i skroplonego popularnie zazywanego LNG (Liquefied Natural Gas). Służy nam do tego własna infrastruktura przesyłowa oraz tzw. stacje regazyfikacji LNG. Zakup gazu odbywa się ze złóż krajowych, a także zagranicznych. Głównym kierunkiem importu gazu jest Rosja. 

Na dzień dzisiejszy DUON ma w swoim portfelu blisko 400 kilometrów gazociągów. Są one zlokalizowanne w dziewięciu niezależnych punktach, każdy z nich jest połączony z krajowym systemem gazowniczym. Ponadto dysponije dwudziestoma instalacjiami LNG, które zostały już oddane do użytku lub są w fazie budowy. Odbiorcami przesyłanego gazu są począwszy od klientów indywidualnych poprzez małe i średnie firmy po dużych odbiorcó biznesowych blikso 4000 Użytkowników.

Sektor obrotu (sprzedaży)

Działania prowadzone przez Grupę DUON sprowadzają się do sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego. Sprzedaż opiera się na zasadzie tzw. dostępu stron trzecich czyli z ang. TPA (Third Party Access). Polega ona na udziale w procesie sprzedaży trzech podmiotów: operatora systemu dystrybycyjnego, nowego przedawcy prądu/gazu, osoby zgłaszającej chęć przeprowadzenia zmiany. W Polsce energia elektryczna i od niedawna gaz jest kupowany na towarowych giełdach energii.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl