Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Aktualności > Taryfa energii elektrycznej > Tauron i Enea zmieniają polski przemysł

Tauron i Enea zmieniają polski przemysł

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Tauron i Enea zmieniają polski przemysł

Prezes Zarządu ENEA SA odebrał niedawno podczas uroczystej gali wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł” za budowę nowoczesnego bloku w Elektrowni Kozienice.Tauron nagrodzony został z kolei za budowę bloku 910 MW w Jaworznie.

 

"Ten który zmienia polski przemysł"

Uroczysta gala nadania tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł” odbyła się już po raz 15. Wyróżnienie w tym zakresie przyznaje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Szansę na otrzymanie nagrody mają przedsiębiorstwa, biznesmeni i instytucje publiczne, które w szczególny sposób przyczyniają się do ro rozwoju polskiego przemysłu, a także Ci, którzy realizują ambitne inwestycje i posiadają ambitne plany potwierdzone możliwością ich realizacji.

 

Nagrody dla Enei i Taurona

Z polskich firm energetycznych, na uwagę zasłużyły Enea oraz Tauron, głównie z powodu budowy nowych jednostek wytwórczych, czyli bloków w Kozienicach oraz Jaworznie. Oba bloki to nowoczesne jednostki wytwórcze o znacznych mocach. W pierwszym przypadku jest to ponad 1000 MW, w drugim 910 MW. Inwestycje energetyczne doceniono głównie ze względu na konieczność zwiększania bepieczeństwa energetycznego kraju oraz porpawę stanu jakościowego polskiego systemu energetycznego jednostek wytwórczych.

Oprócz wcześniej wspomnianych iwnestycji, wyróżniono też blok elektrowni Opole (PGE) oraz blok gazowo-parowy we Włocławku budowany przez PKN Orlen. Budowane bloki to obecnie najnowocześniejsze technologie, które charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami ekologicznymi, dzięki czemu gwarantują minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jedna taka inwestycja o mocy 1000 MW to pokrycie około 13% produkcji energii elektrycznej w naszym kraju. Skala inwestycji jets zatem ogromna i nic dziwnego, że nagrodzono odwagę inwestora oraz doceniono jego wkład w polską energetykę i polski przemysł.

Tagi: tauron, enea,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl