Porównaj oferty

9 lip 2013

Prąd - baza wiedzy

Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

W Polsce koncesję na obrót energią elektryczną posiada ok. 280 podmiotów. Aktywnie na rynku działa jednak tylko niewiele ponad 30 firm. Dzięki spadającej cenie na TGE propozycje podpisywania nowych umów przez te podmioty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klienta finalnego.

Wróć do: Aktualności Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

Z tego artykułu dowiesz się

Urząd Regulacji Energetyki cały czas ustala ceny dla taryfy G. Duzi odbiorcy przemysłowi często sami negocjują ceny z obecnym sprzedawcą otrzymując ze względu na bardzo duży wolumen zużycia energii atrakcyjne ceny.

Aktywni sprzedawcy prądu w Polsce

W związku z powyższym najbardziej atrakcyjną grupą docelową dla sprzedawców energii są klienci z małych i średnich przedsiębiorstw będących na taryfie C. Wpływ na coraz większą popularność zmian wśród klientów biznesowych poza atrakcyjną ceną za energię czynną mat także rosnąca świadomość wśród odbiorców z tej grupy docelowej. Jak podaje portal "Rzeczpospolita" w naszym kraju rocznie zmiany sprzedawcy w tym segmencie dokonuje ok. 2-3 % odbiorców. Rozwój rynku w obszarze obsługi klientów biznesowych idzie w kierunku nie tylko obniżania ceny za MWh, ale także ofertowaniu usług dodatkowych, takich jak podstawowe doradztwo energetyczne czy pakiety różnego rodzaju ubezpieczeń.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić