Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?
Ocena 5/5 (3 głosy/ów)

Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

W Polsce koncesję na obrót energią elektryczną posiada ok. 280 podmiotów. Aktywnie na rynku działa jednak tylko niewiele ponad 30 firm. Dzięki spadającej cenie na TGE propozycje podpisywania nowych umów przez te podmioty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klienta finalnego.

03.webp

Urząd Regulacji Energetyki cały czas ustala ceny dla taryfy G. Duzi odbiorcy przemysłowi często sami negocjują ceny z obecnym sprzedawcą otrzymując ze względu na bardzo duży wolumen zużycia energii atrakcyjne ceny.

Aktywni sprzedawcy prądu w Polsce

W związku z powyższym najbardziej atrakcyjną grupą docelową dla sprzedawców energii są klienci z małych i średnich przedsiębiorstw będących na taryfie C. Wpływ na coraz większą popularność zmian wśród klientów biznesowych poza atrakcyjną ceną za energię czynną mat także rosnąca świadomość wśród odbiorców z tej grupy docelowej. Jak podaje portal "Rzeczpospolita" w naszym kraju rocznie zmiany sprzedawcy w tym segmencie dokonuje ok. 2-3 % odbiorców. Rozwój rynku w obszarze obsługi klientów biznesowych idzie w kierunku nie tylko obniżania ceny za MWh, ale także ofertowaniu usług dodatkowych, takich jak podstawowe doradztwo energetyczne czy pakiety różnego rodzaju ubezpieczeń.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Bądź pierwszy który doda komentarz.