Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Systemy billingowe Tauronu czeka scentralizowanie

Systemy billingowe Tauronu czeka scentralizowanie

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Billing to szczegółowy rachunek, zestawiający wszystkie opłaty za usługi, jakie abonent przeprowadził w danym okresie rozliczeniowym, dzięki czemu umożliwia szczegółową kontrolę dokonanych transakcji. Scentralizowanie systemów billingowych Tauronu to największe tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce i jedno z największych w Europie. Przeniesione zostaną dane ponad 4 mln klientów zarówno tych indywidualnych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw obsługiwanych przez TAURON
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Systemy billingowe Tauronu czeka scentralizowanie
Głównym celem zmiany obecnego sposobu billingowania jest fakt, że w Grupie Tauronu dziś funkcjonuje kilkanaście różnych systemów bilingowych do obsługi Klientów. Na tym etapie działania Grupy zaszła konieczność ujednolicenia procesów obsługi klienta. Dzięki temu uda się obniżyć w znacznym stopniu koszty utrzymania systemu, a przez to i całego procesu obsługi. Jeden system gwarantuje również zmniejszenie ryzyka wystąpienia pomyłek, porównywania danych z innymi systemami oraz jego łatwe utrzymanie i możliwość dalszego rozwijania.

Jak to działa?

Dane Klientów nie zostaną utracone i będą stopniowo przenoszone do systemu bilingowego z rodziny AUMS, firmy Asseco, który Grupa TAURON wykorzystywała już do obsługi ponad miliona Klientów. Korzyści związane z centralizacją systemów bilingowych odczują też klienci ponieważ są to przede wszystkim mniejsze koszty eksploatacji systemów informatycznych i ujednolicone oraz bardziej przejrzyste zestawienia informacji. Klienci ponadto będą mogli skorzystać z obsługi w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta, a nie tylko w tym, który obsługiwał dany system billingowy. Dodatkowo odbiorcy dostaną dostęp do nowej i ujednoliconej oferty produktowej i możliwości korzystania z biura obsługi klienta prze 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu bez wychodzenia w domu, przez Internet, a która będzie dostępna dzięki centralizacji systemów.

Już niebawem

Prace nad zmianami dotychczasowego sposobu prowadzenia billingów klienta, rozpoczęły się już w 2012 roku, ale przenoszenie trwało tak długo ze względu na konieczność dostosowania obecnych systemów do możliwości przeprowadzenia migracji oraz do nowych wymogów prawnych. Wdrożenie nowego systemu nastąpiło dopiero w pierwszych dniach tego roku, ale już w lutym, w ramach pierwszej transzy, przeniesiono dane aż 800 tys. klientów, a w czerwcu kolejnych 1,2 mln. Obecnie w nowym systemie znajduje się już ponad 3 mln klientów ca stanowi 50%. Kolejna, trzecia migracja klientów pod koniec bieżącego roku, a cały proces przenoszenia zakończy się w pierwszej połowie roku 2015. Po zakończeniu akcji z nowego systemu billingowego będzie korzystać ponad 5mln klientów oraz Ci wszyscy, którzy skorzystają w międzyczasie z usług Tauronu.
źródło: tauron-pe.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót