Porównaj oferty

22 lip 2014

Prąd - baza wiedzy

Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej?

Porównywarki cen energii pozwolą nam znaleźć oferty, w których energia będzie najtańsza. Cena energii to jednak nie jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę decydując się na zmianę sprzedawcy.

Wróć do: Aktualności Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej?

Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej?

Zacznijmy przede wszystkim od sprawdzenia, czy dany sprzedawca działa w naszym regionie. Jak to sprawdzić ? Najprościej, wykorzystując porównywarkę cen energii dostępną na naszej stronie. Wpisując kod pocztowy automatycznie wyświetlą nam się tylko te oferty, które są dostępne właśnie na naszym terenie. Po drugie musimy zastanowić się czego oczekujemy po zmianie sprzedawcy. Czy zależy nam na oszczędnościach, wygodniejszej obsłudze, czy po prostu innych sposobach rozliczenia.

Tania energia od alternatywnego dostawcy prądu

W zależności od tego, czy prowadzimy nocny, weekendowy, czy zwyczajny dzienny tryb życia możemy dopasować do siebie taryfę energii. Nie musi to być jedna cena energii przez cały dzień. Możemy bowiem zdecydować się na dwie lub nawet trzy ceny energii w ciągu dnia. Jeśli nasz obecny dostawca nie oferuje nam taryfy dwustrefowej czy trzystrefowej możemy poszukać innego. Warto znać obecną cenę energii i swoje zużycie, aby jak najlepiej dopasować taryfę do swoich potrzeb. Gdy zorientujemy się w stawkach na rachunku, które dotyczą tylko opłat do sprzedawcy (gdyż tylko na te opłaty możemy mieć wpływ zmieniając dostawcę), możemy szukać takiej oferty, która pozwoli nam generować oszczędności. Nie zawsze trzeba zmieniać tryb życia. Nowy dostawca może nam bowiem zaoferować niższą o kilka groszy cenę energii, dzięki czemu w efekcie rocznie uda nam się zostawić w domowym budżecie kilkadziesiąt złotych.

Wygodna obsługa

Jeśli zaś nie chodzi nam tylko o oszczędności, ale ważniejsza jest dla nas np. możliwość dokonywania wszelkich zmian w usługach oraz płatności przez Internet, możemy poszukać dostawcy, który oferuje wszystkie swoje usługi za pośrednictwem kont internetowych. Jest to usługa dla wygodnych, którą preferuje coraz większa liczba konsumentów, ale także którą oferuje coraz więcej sprzedawców energii. Ponadto niektórzy dostawcy nie pobierają opłat handlowych lub mają je o kilka złotych niższe niż konkurencja.

Wybierając nowego dostawcę warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale na wszystkie zapisu umowy oraz okres jej obowiązywania i warunki zerwania. Gdyby jednak mimo naszych porad nie udało się Państwu wybrać oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Optimal Energy pomoże znaleźć najlepszego dla Państwa potrzeb dostawcę.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić