Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Gdzie zmienić sprzedawcę prądu?

Gdzie zmienić sprzedawcę prądu?

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Chcąc zmienić sprzedawcę prądu zastanawiamy się, gdzie tu się udać i od czego zacząć. Tymczasem nie trzeba wcale wychodzić z domu, a wszelkie formlaności załatwiane są za nas.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Gdzie zmienić sprzedawcę prądu?

Gdzie zmienić sprzedawcę prądu?

Zastanawiając się na tym, w jaki sposób możemy zmienić sprzedawcę prądu rozmyślamy, czy gdzieś na mieście minęliśmy może punkt sprzedaży energii i nie do końca możemy sobie przypomnieć, czy coś takiego mieści się gdzieś w naszej okolicy. Otóż sprawa ma się trochę inaczej niż w przypadku sprzedawców usług telekomunikacyjnych, kablowych czy internetowych. Sprzedawcy energii nie posiadają bowiem swoich punktów sprzedaży energii. Duże firmy takie jak Enea, Tauron, PGE, Energa czy RWE posiadają stacjonarne punkty obsługi klienta, gdyż nie każdy preferuje kontakt internetowy, czy telefoniczny. Mniejsi sprzedawcy nie posiadają jednak punktów obsługi klienta w każdym mieście, a prowadzą tylko stronę internetową oraz biuro call center i elektroniczne biuro obsługi klienta.

Jak zatem znaleźć sprzedawcę?

Za pośrednictwem Internetu. Kiedy już dokonamy porównania ofert i spośród wielu dostępnych opcji wybierzemy tą najlepszą dla nas należy odwiedzić stronę internetową sprzedawcy energii, żeby dowiedzieć się czy może w naszej okolicy funkcjonuje biuro obsługi klienta tego sprzedawcy. Jeśli takowego punktu na mapie nie ma, nie należy się załamywać i rezygnować, gdyż zmiany sprzedawcy energii można dokonać zarówno przez Internet, jak i w sposób tradycyjny korzystając z usług kurierów. Opcja internetowa nie wymaga od nas żadnego wysiłku oraz wnoszenia opłat za usługi firmy kurierskiej. Za pośrednictwem formularzy on-line dokonamy całego procesu, a nowy sprzedawca zajmie się wszelkimi formalnościami w naszym imieniu i skontaktuje się z nami telefonicznie, aby potwierdzić naszą chęć współpracy z nim, bądź uzyskać dodatkowe informacje. Dla tych co wolą mieć wszystko na papierze, pozostaje opcja skorzystania z kuriera, który dostarczy wszystkie dokumenty oraz odniesie nam kopie podpisanych dokumentów. Usługi kurierskie wymagają jednak naszej obecności w domu oraz uiszczenia opłat, a także odrobiny więcej czasu, przez Internet możemy podpisać umowę z nowym dostawcą będąc praktycznie wszędzie i za darmo.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót