Porównaj oferty

18 sie 2023

Prąd - baza wiedzy

Rusza kolejna edycja bezpłatnego konkursu dla innowacyjnych energetycznie samorządów

Instytut Polityki Energetycznej już po raz trzeci organizuje wspólnie z partnerami Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. To możliwość promowania najciekawszych rozwiązań dotyczących oszczędności energii, wdrażania nowych źródeł energii i paliw, ochrony klimatu, a także aktywizacji mieszkańców w tej dziedzinie.

Wróć do: Aktualności Rusza kolejna edycja bezpłatnego konkursu dla innowacyjnych energetycznie samorządów

W konkursie mogą brać udział wszystkie samorządy gminne w Polsce. Zgłoszenia będzie można składać do 15 września 2023 r. Wszystkie zostaną przeanalizowane przez kapitułę konkursu (naukowców, ekspertów oraz dziennikarzy branżowych).

Celem konkursu jest wyłonienie oraz nagrodzenie samorządów najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, a także przyczyniających się do realizacji założeń krajowej i unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. Ponadto celem konkursu jest popularyzacja aktywności i osiągnięć samorządów na polu transformacji energetycznej, a także promowanie jej najlepszych przykładów.

- Chcemy kształtować świadomość lokalnych społeczności, zachęcać do oddolnego działania na rzecz przyspieszania modernizacji polskiego sektora energii i poprawy jakości powietrza – mówi dr inż. Sławomir Stec, koordynator Konkursu, ekspert Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

W konkursie oceniane będą zrealizowane w 2022 r. przedsięwzięcia, inicjatywy, projekty i zadania (a także ich rezultaty), które przyczyniły się do realizacji założeń polityki klimatyczno-energetycznej w trzech dziedzinach:

  • Inwestycja Roku z zakresu budownictwa;
  • Inwestycja Roku z zakresu transportu;
  • Akcja Społeczna Roku, przyczyniająca się do podnoszenia wiedzy i świadomości społecznej w zakresie efektywności energetycznej.

Przedsięwzięcia te powinny mieć charakter innowacji produktowych, procesowych, organizacyjnych, ekologicznych, marketingowych, społecznych, publicznych itp.

W poprzednich latach uznanie kapituły zdobyły projekty mikroinstalacji OZE, elektrownia biogazowa zasilaną masą organiczną czy też wdrożenie komunikacji publicznej opartej na autobusach elektrycznych – wylicza dr hab. Mariusz Ruszel, profesor Politechniki Rzeszowskiej i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza. – Także podczas tej edycji liczymy na ciekawe zgłoszenia.

W tym roku – podobnie jak w poprzednim – jest dodatkowa kategoria konkursu, czyli Aspirujący Innowator Roku w dziedzinie ciepłownictwa. W tej kategorii oceniane będą koncepcje projektów, które wpisują się w uznany katalog działań na rzecz poprawy ciepłownictwa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 października 2023 podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Dzięki wsparciu partnerów, udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.instytutpe.pl/konkursjst-iii

Link do formularza zgłoszeniowego www.instytutpe.pl/konkursjst-iii/formularz-zgloszeniowy-3/

Organizatorem konkursu jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza przy współpracy z Partnerem Generalnym - Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Partnerem Strategicznym – Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Sponsorem Głównym Polską Spółką Gazownictwa Spółkaz o.o., a także Sponsorem Wspierającym – Metrolog S.A.

konkurs innowacyjny samorząd

***

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie to powstały w 2015 r. niezależny think tank grupujący ekspertów zajmujących się energetyką. Instytut prowadzi działalność naukowo-badawczą, ekspercką, propaguje naukę i wiedzę o polityce energetycznej. Wydaje też analizy, raporty, książki czy anglojęzyczne czasopismo naukowe Energy Policy Studies.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić