Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Raport Urzędu Regulacji Energetyki1

Raport Urzędu Regulacji Energetyki1

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Jak co miesiąc na stronie Internetowej Urzędu Regulacji Energetyki pojawił się raport obrazujący ile osób w Polsce skorzystało z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Najświeższe dane pokazują, że liczba osób korzystających z zasady TPA stale rośnie.

Raport Urzędu Regulacji Energetyki1


Najnowsze zestawienie obejmuje okres do końca września 2012 roku. Tylko we wrześniu z możliwość zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych (taryfa G) skorzystało 5825 osób, a dla firm (taryfy C, B, A) skorzystało 2623 odbiorców taryf biznesowych.

zmiana sprzedawcy prądu dla domu według taryfy

 

zmiana sprzedawcy prądu dla firm według taryfy

Patrząc na liczbę osób i podmiotów korzystających z możliwości przeprowadzenia zmiany sprzedawcy energii elektrycznej obserwujemy ciągły systematyczny wzrost.

zmiana sprzedawcy energii dla domu

 

zmiana sprzedawcy energii dla firm

Od początku 2012 roku z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla taryfy G skorzystało 42 531 osób co średnio (licząc do końca września) daje nam 157 osób dziennie decydujących się na wybór nowego sprzedawcy.

Wśród firm, biorąc pod uwagę ten sam okres (styczeń – wrzesień), łącznie z zasady TPA skorzystało 37 100 podmiotów, czyli średnio ponad 137 dziennie.

źródło danych: strony Urzędu Regulacji Energetyki


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót