Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE

Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

W skład nowopowołanej Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców wejdzie 27 posłów. To na nich spocznie obowiązek m.in. procedowania projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz decyzja w sprawie opalania węglem polskich domów. 

Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE
Komisję ds. energetyki powołano 8 listopada br. Zadaniem pomysłodawców było stworzenie oddzielnej komisji zajmującej się sprawami energetyki, a jej prace mają przyspieszyć prace dotyczące regulacji rynku energetycznego, w tym ustaw z tzw. dużego trójpaku energetycznego i wchodzącej w jego skład ustawy o OZE. Jak możemy przeczytać w uchwale sejmowej powołującej do życia Komisję Nadzwyczajną do spraw energetyki i surowców energetycznych, do zakresu jej działania należy "rozpatrzenie projektów ustaw z zakresu polityki energetycznej naszego państwa, sprawy funkcjonowania otwartego zintegrowanego, europejskiego rynku energii i mechanizmów zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa, zagadnienie rynku mocy, sprawy nadzoru właścicielskiego nad własnością publiczną w sektorze wydobycia, przesyłu, wytwarzanie, dystrybucji i przetwarzania energii i surowców energetycznych, sprawy polityki energetycznej zagranicznej, sprawy gospodarki surowcami mineralnymi o charakterze paliw kopalnych, w tym sprawy polityki koncesyjnej, a także kontrowersyjne sprawy rozwoju energetyki atomowej i wykorzystania energii atomowej na potrzeby społeczno-gospodarcze państwa.
W skład komisji weszli zatem:
  • Przewodniczący komisji ds. energetyki - Andrzej Czerwiński z PO,
  • Zastępcy Piotr Naimski z PiS, Jacek Najder z TR, Piotr Tomasz Nowak z PO oraz Waldemar Pawlak z PSL.

W sumie komisja ta składa się z 27 posłów. Wielu z nich zajmowało się podobną tematyką, gdyż pracowało dotychczas w sejmowej podkomisji zajmującej się sprawami energetyki. Wśród członków nowej komisji są także - oprócz wymienionych członków prezydium – Antoni Mężydło, Piotr Cieśliński, Krzysztof Gadowski, Tomasz Szymański, Renata Zaremba (PO), Artur Gierada, Tadeusz Jarmuziewicz, Leszek Jastrzębski, Elżbieta Królikowska-Kińska, Mirosława Nykiel, Cezary Olejniczak (SLD), Krzysztof Kłosowski z TR, a także Michał Jach, Dawid Jackiewicz, Maciej Małecki, Mariusz Orion Jędrysek, Grzegorz Tobiszowski oraz Anna Zalewska (PiS), a także Marek Sawicki z PSL, Zbyszek Zaborowski i Ludwik Dorn (SP)

źródło: gramwzielone.pl


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót