Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 20.03.2018

Taryfa C12a

12345

Ocena 3.7/5 (3 głosy/ów)

Taryfa C12a

Taryfa C12a to rzadko spotykana taryfa stosowana w małych firmach w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

 

Taryfa C12a

Taryfa C12a (inaczej dwustrefowa), gdzie a - to podział doby na strefy szczytową i pozaszczytową. Jest to taryfa przeznaczona dla sklepów, punktów usługowych podłączonych do niskiego napięcia, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. C. Cechuje ją to, że ze względu na godzinę w ciągu doby, czy też dzień tygodnia, obowiązują różne stawki za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii rózne ceny w zależności od pory dnia.

 

Dla kogo taryfa C12a?
Taryfa C12a jest przeznaczona dla firm i lokali, których zużycie prądu odbywa się z różnym natężeniem w zależności od godziny w ciągu doby..

 

Sprzedawcy a taryfa C12a

  • RWE działa w obrębie Warszawy oraz na terenie pozostałej części Polski oferując zakup prądu w taryfach C12a w ramach oferty Strefowa dla Twojej firmy.  Cena w szczycie wynosi tu 0,4938 zł/kWh, a pozaszczytowa 0,3292 zł/kWh.
  • Enea oferuje taryfę o nazwie Dynamiczna Doba w ramach grupy C12a. W tej ofercie opłata za energię elektryczną wynosi 0,4656 zł/kWh netto w szczycie i 0,3242 zł/kWh netto w pozaszczytowych godzinach doby oraz 0,5727 zł/kWh brutto w szczycie i 0,3988 zł/kWh brutto w pozaszczycie.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C12a, ale oferty przekazywane sa na indywidualne zyczenie klienta lub potencjalnego klietna, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.
  • Energa nazwała swoją ofertę Biznes Dzień i Nocw tym przypadku stawki wynoszą odpowiednio 0,4775 zł/kWh netto w szczycie i 0,3489 zł/kWh w pozaszczytowych godzinach doby
  • PGE oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C12a, ale oferty przekazywane sa na indywidualne zyczenie klienta lub potencjalnego klietna, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.

 Godziny uznawane za szczyt i pozaszczyt okreslone sa indywidualnie przez każdego sprzedawcę i w celu poznania dokładnych stref czasowych zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych sprzedawców energii.

 

Cena energii to nie wszystko

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których byc może będziemy mogli skorzystać. W większości przypadków do oferty dochodzą usługi elektryka 24/h oraz bezpłatnego numeru telefonu czynnego całą dobę, w którym możemy zasięgnąć informacji oraz porad.

Tagi: c 12a,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl