optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Cire
Forbes
Newseria
Strona główna > Porady > Jak porównać ceny prądu > Dostawcy energii elektrycznej ranking

Dostawcy energii elektrycznej ranking

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Dostawcy energii elektrycznej ranking

Chcąc zmienić sprzedawcę energii nie wiemy często czym się kierować. Porównywarki cen energii jak sama nazwa wskazuje porównują nam ceny, więc widzimy efekt końcowy, czyli ile możemy zaoszczędzić. A co z resztą?

Dostawcy energii elektrycznej ranking

Na co zwracamy uwagę poszukując nowego sprzedawcy energii? Oczywiście na cenę energii, ale są tacy którzy chcą zmienić sprzedawcę, wcale nie ze względu na oszczędności, ale z bardziej prozaicznych powodów, jak np. niemiła obsługa telefoniczna. Może to śmiesznie brzmi, ale niejednokrotnie ktoś z nas był potraktowany niewłaściwie podczas rozmowy telefonicznej z usługodawcą i zraził się do takiej formy kontaktu, bądź po prostu do usługodawcy i powiedział sobie "jak tylko skończy się umowa, przenoszę się". Zestawiając sprzedawców warto pamiętać o kilku szczegółach:

  • atrakcyjność oferty - nie polega jedynie na najniższej cenie jednostkowej za energię. Może warunki jej obowiązywania pasują do naszego trybu życia lub też oferowana jest dodatkowa usługa, która bardziej do nas przemawia niż sama chęć oszczędności, lub w przypadku braku jakichkolwiek oszczędności np. podoba nam się forma rozliczania i kontaktu ze sprzedawcą.
  • prostota - im mniej tym lepiej. Nie zawsze kolorowa oferta z mnóstwem haseł do nas przemówi. Jeśli opis oferty jest tak długi, że nie potrafimy dostrzec końca, oznacza to że ktoś tu przesadził i prędzej zrazi do siebie klientów niż ich przyciągnie. jeśli pojawiają się jakieś kombinacje oraz szereg uwarunkowań oferty, warto przemyśleć decyzję i sprawdzić konkurencję.
  • okres obowiązywania oferty - może być tak, że umowę podpiszemy na dłużej niż rok, czy dwa lata i okaże się, że po tym czasie ceny energii są inne. Trzeba to zatem sprawdzić już na etapie szukania dostawcy. To, że na głównej stronie sprzedawcy pojawia się jedna cena energii, nie oznacza to, że jest ona stała przez cały okres trwania umowy.
  • zaufana marka - nie od dziś wiadomo, że logo firmy i nazwa działają na nas przyciągająco. Jest to uzasadnione zwłaszcza w przypadku podpisywania umów na świadczenie usług czasowych. Nikt nie chce powtórki z sytuacji upadających biur podróży, kiedy to połaszeni niskimi cenami wycieczek, urlopowicze musieli ponieść konsekwencje upadłości biur podróży, które wybrali. Tak samo jest w przypadku energii elektrycznej. Nie decydujmy się na nieznaną nikomu firmę, która nie posiada żadnych śladów istnienia w żadnym aspekcie naszego życia.
Po pomoc do Optimal Energy. Jeśli jednak mamy problem z wyborem oferty i żadne rankingi nam nie pomagają, to zapraszamy do kontaktu z nami. My pomożemy, doradzimy i wybierzemy taką ofertę, która najlepiej spełni Państwa potrzeby.
Powrót