Porównaj oferty

Santander leasing na fotowoltaikę

Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty kredyt lub leasing na fotowoltaikę. Jednym z nich jest między innymi Santander Bank Polska, dawne BZ WBK, będący jednym z największych banków z kapitałem prywatnym w naszym kraju. Należy on do międzynarodowej Grupy Santander, a w jego ofercie znaleźć można, chociażby usługi maklerskie, leasingi, kredyty gotówkowe oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań skierowanych zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Odpowiadając na potrzeby swoich klientów, Santander Bank Polska do swojej oferty wprowadził także kredyt na fotowoltaikę, który cieszy się dużą popularnością, a dowodem na to są tysiące pozytywnych decyzji kredytowych wydanych przez bank od stycznia 2019 roku. Bank ten nie zapomniał również o przedsiębiorcach, przygotowując dla nich korzystną ofertę leasingu na panele fotowoltaiczne. Dlatego też poniżej przyglądamy się ofercie kredytów i leasingów na fotowoltaikę od Santander Bank Polska.

Oferta kredytowania ratalnego instalacji fotowoltaicznej w Santander Bank

Choć Santander Bank Polska nie posiada specjalnej oferty kredytowej na fotowoltaikę dla osób fizycznych, nie oznacza to wcale, że tego typu inwestycja nie może być sfinansowana przy jego pomocy. Bank ten słynie bowiem przede wszystkim z kredytowania zakupów na raty. Dlatego też także w przypadku fotowoltaiki zdecydował się właśnie na takie rozwiązanie. Bank ten współpracuje wobec tego z kilkuset firmami oferującymi panele fotowoltaiczne w Polsce, dzięki temu ich klienci mogą skorzystać z jego oferty ratalnej przy montażu instalacji PV.

Okres kredytowania instalacji fotowoltaicznej w Santander Bank Polska może wynosić nawet 84 miesiące, dzięki temu możliwe jest rozłożenie zaciągniętego zobowiązania na mniejsze, a co za tym idzie wygodniejsze do spłaty raty. Z kolei maksymalna kwota jaką można uzyskać w ramach kredytu na fotowoltaikę w tym przypadku to 50 tysięcy złotych.

Oprocentowanie samego kredytu ratalnego zależne jest natomiast od firmy instalacyjnej za pośrednictwem której ubiega się o przyznanie finansowania inwestycji. Przykładowo w przypadku zakupu instalacji fotowoltaicznej instalowanej przez firmę EcoVoltaika wynosi ono zaledwie 3,6 procent, a sam Santander Bank Polska gwarantuje swoim klientom stałą wysokość oprocentowania przez cały okres kredytowania bez względu na zmianę stóp procentowych.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt ratalny Santander Bank Polska na instalacje fotowoltaiki?

Uzyskanie kredytu ratalnego na fotowoltaikę w Santander Bank Polska jest niezwykle proste, a wszelkie formalności z tym związane nie różnią się od tych, które należy dopełnić, kupując chociażby telewizor na raty.

Przede wszystkim osoby chcące skorzystać z takiego rozwiązania muszą posiadać dobrą historię kredytowania w BIK oraz dostateczną zdolność kredytową, poświadczoną przez pracodawcę. Jeśli te warunki są spełnione, możliwe jest podpisanie umowy z bankiem i rozłożenie kosztów zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznej na raty.

Leasing na fotowoltaikę Santander Bank

Oprócz oferty kredytu ratalnego dla osób fizycznych Santander Bank Polska posiada także rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców. Jest nim pożyczka na instalacje fotowoltaiczne — SolarLease, w ramach której klienci banku otrzymują wsparcie mobilnego doradcy, pomagającego wybrać najlepszy wariant finansowania, a same jej raty są zwolnione z podatku VAT. Leasing na fotowoltaikę dla firm przeznaczony jest na sfinansowanie nowych instalacji fotowoltaicznych.

Warunki leasingowania fotowoltaiki przez Santander Bank

Czas trwania leasingu na fotowoltaikę może wynosić nawet do 72 miesięcy, a przedsiębiorcy chcący z niego skorzystać powinni posiadać wkład własny w wysokości minimum 10% wartości leasingowanej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chodzi natomiast o koszty leasingu, zależne są one od indywidualnych ustaleń z bankiem i takich czynników, jak:

  • wysokość wkładu własnego,
  • długość okresu spłaty.

Dużą zaletą leasingu na fotowoltaikę od Santander Bank Polska jest oferowane w jego ramach ubezpieczenie mienia, a także tzw. ubezpieczenie Bezpieczna rata od nagłych wypadków, które zapewnia leasingobiorcy spłatę rat leasingowych podczas jego pobytu w szpitalu lub na wypadek jego śmierci.

Podsumowując, kredyt na fotowoltaikę od Santander Bank Polska prezentuje się naprawdę korzystnie zarówno w przypadku osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Osoby które chcą porównać jego warunki z ofertami innych banków, zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu kredytów na fotowoltaikę, który pomoże wybrać ten jeden najlepszy, a tym samym skrócić czas zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne nawet o 3 lata.