Porównaj oferty

19 sty 2019

Gaz - baza wiedzy

Jak porównać ceny gazu w internecie?

Żyjemy w czasach, w których konsumenci mają ogromną siłę. Opinie w internecie, przyznawanie gwiazdek, do tego liczne serwisy, będące swoistymi bazami danych dotyczących danej dziedziny. Stąd też sprzedawcy walczą o to, żeby ich oferty przyciągnęły jak najwięcej klientów. Zadanie bardzo trudne, jednak patrząc na rynek sprzedaży gazu, to wciąż ponad 95% odbiorców nie dokonała zmiany sprzedawcy gazu.

Wróć do: Aktualności Jak porównać ceny gazu w internecie?
Firmy energetyczne mają jeszcze wiele do zrobienia, aby zachęcić odbiorców do swoich propozycji. Z czego wynika tak niski procent zmian? Na co zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert sprzedawców gazu?

Jak porównać ceny gazu w internecie? Szybko i bezpiecznie

Czego my jako klienci oczekujemy od sprzedawcy? Najczęściej zależy nam na tym, żeby zmiana przyniosła oszczędności czyli tańszy gaz dla domu lub firmy. Do tego ważne jest kilka innych spraw, z pozoru prozaicznych, ale świadczących o jakości świadczonych usług, takich jak:
  • Spamowanie. Zasypywanie wiadomościami skrzynkę mailową nie jest miłe, a u części sprzedawców zaznaczenie zgody na kontakt drogą mailową może oznaczać dodatkowe rabaty
  • System e-bok. Służący do przypominania o płatnościach,
  • Dostępność infolinii,

Wymienione podpunkty często sprawiają, że nasze zdanie o danej usłudze jest dobre bądź złe. W przypadku kupna i sprzedaży produktów głównym wyznacznikiem jest oczywiście cena. Jeśli nie chcemy samodzielnie podejmować się przeglądania ofert sprzedawców, zapisywania ich i porównywania, możemy skorzystać z gotowego rozwiązania: porównywarki cen prądu i gazu, którą mamy dostępną na stronie Optimal Energy.

porównywarka cen gazu Optimal Energy Źródło: optimalenergy.pl

Korzystając z niej mamy do do dyspozycji oferty dla domu i firm. Odbiorcy indywidualni mogą bezpośrednio porównać ceny sprzedawców gazu, tak samo jak klienci biznesowi. Pokażemy zatem jak sprawa wygląda w przypadku gospodarstw domowych. Wybraliśmy porównanie ceny gazu dla domu, wpisujemy kod pocztowy (w różnych obszarach obowiązują różne ceny z urzędu), wybieramy taryfę i okres rozliczenia, klikamy „Dalej” i widzimy proste zestawienie.

jak porównać ceny gazu w internecie
Źródło: optimalenergy.pl

W którym miejscu oszczędzamy? Różnic między ofertami trzeba szukać w:
  • wysokości opłat dodatkowych,
  • cenie za kWh gazu,
  • promocjach i rabatach,
  • dodatkowych usługach (często darmowych).

Wybierając „więcej szczegółów” pojawi nam się poniżej załączone okno. W nim zawarte są wszystkie koszty, które mogą znajdować się w umowie. To w tym miejscu dowiemy się jak porównać ceny gazu w internecie.

szczegóły oferty sprzedawcy gazuŹródło: optimalenergy.pl

Niektórzy sprzedawcy swoją działalność i kontakt z klientami prowadzą głównie przez internet i telefon, dzięki temu nie muszą opłacać kosztownych biur. W efekcie mogą sobie pozwolić na przedstawienie atrakcyjniejszych ofert klientom. W tej kwestii znaczenie ma także taryfa, w której jesteśmy rozliczani i gwarancja stałej ceny. Koszty, które ustala sprzedawca z urzędu w określonym obszarze nie są cenami, które mogą ulec zmianie. Zdarza się jednak, że zmiana taryfy następuje w okresie jesiennym i dochodzi do minimalnych podwyżek, które przy wzmożonym poziomie zużycia oznaczają większe koszty dla odbiorcy. Można tego uniknąć, decydując się na innego sprzedawcę. Decyzja o zmianie sprzedawcy jest prosta, ponieważ to się opłaca, ale decyzja o tym, kto ma zostać nowym sprzedawcą jest o wiele trudniejsza. Porównanie ofert i zapoznanie się z opiniami innych usługobiorców to czynności, które nie zabiorą dużo czasu, a na pewno pomogą wybrać możliwie najlepszą ofertę, która finalnie przyniesie oszczędności. Pomocne będzie z pewnością narzędzie w którym zmiana dostawcy gazu kakulator zostanie użyty do zestawienia ofert.

Zmiana sprzedawcy gazu w Polsce.

We wstępie wspomnieliśmy o tym, że wciąż niewielu odbiorców zdecydowało się na zmianę swojego sprzedawcy gazu. Dlaczego tak to wygląda? Duża część społeczeństwa nie ma pełnej świadomości dotyczącej tego tematu, nie są również ufni wobec takiej formy zaoszczędzenia funduszy z budżetu domowego. Są oni jednak świadomi co do tego, że taka opcja istnieje. Mały procent zmian dotyczy szczególnie klientów indywidualnych. Przedsiębiorstwa od początku liberalizacji rynku bardzo chętnie podejmują rozmowy z nowymi sprzedawcami, żeby jak najlepiej optymalizować swoje wydatki. Na podobnej zasadzie wygląda to w przypadku domów, również pozwala to zoptymalizować wydatki, wystarczy poświęcić chwilę wolnego czasu i zacząć działać!
Dobre i rzetelne porównanie cen gazu w internecie jest wbrew pozorom trudne, jednak przy dostępnym narzędziach z naszej strony jest to dużo prostsze i szybsze. Zwrócenie uwagi na sprawy, o których piszemy w artykule ułatwi podjęcie decyzji. Zawsze w razie wątpliwości można zatelefonować, bądź skontaktować się mailowo ze sprzedawca. Na pewno otrzymamy odpowiedzi dotyczące oferty i szczegółów umowy. Pamiętajmy, że umowa na gaz przez internet jest możliwa do podpisania w każdej chwili.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić