optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Energia News
Energianews
Wnp.pl
Strona główna > Aktualności > Cena prądu u sprzedawcy > Taryfa C11

Taryfa C11

12345

Ocena 4.3/5 (12 głosy/ów)

Taryfa C11
Taryfa C11 to najczęściej spotykana taryfa stosowana w większości małych firm w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

Taryfa C11

Taryfa C11 (inaczej jednostrefowa), to taryfa przeznaczona dla firm podłączonych do niskiego napięcia, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. C. Cechuje ją to, że bez względu na godzinę w ciągu doby, czy też dzień tygodnia, obowiązuje jedna stawka za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii tyle samo przez całą dobę.

Dla kogo taryfa C11?
Taryfa C11 jest przeznaczona dla firm, których zużycie prądu odbywa się w ciągu całej doby i nie pojawia się zwiększone zużycie energii w godzinach nocnych.

Sprzedawcy a taryfa C11

  • RWE działa w obrębie Warszawy oraz na terenie pozostałej części Polski oferując zakup prądu w taryfach C11 oraz C12. C11 Najprostsza dla Twojej firmy to cena 0,3743 zł/kWh.
  • Enea oferuje taryfę o nazwie Cała Doba w ramach grupy C11. W tej ofercie opłata za energię elektryczną wynosi 0,3706 zł/kWh netto i 0,4558 zł/kWh brutto.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C11, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klietna, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.
  • Energa nazwała swoją ofertę Biznes Standard, w tym przypadku stawki wynoszą odpowiednio 0,3968 zł/kWh netto.
  • PGE oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C11, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klienta, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.

Cena energii to nie wszystko

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których być może będziemy mogli skorzystać. W większości przypadków do oferty dochodzą usługi elektryka 24/h oraz bezpłatnego numeru telefonu czynnego całą dobę, w którym możemy zasięgnąć informacji oraz porad.
Powrót