Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 22.03.2018

Taryfa G11

12345

Ocena 4.7/5 (6 głosy/ów)

Taryfa G11

Taryfa G11 to popularna taryfa stosowana w wiekszości gospodrstw domowych w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

 

Taryfa G11

Taryfa G11 (inaczej jednostrefowa), to taryfa przeznaczona dla gospodarstw domowych, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. G. Cechuje ją to, że bez względu na godzine w ciągu doby, czy tez dzień tygodnia, obowiązuje nas stała stawka za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii tyle samo w każdej minucie dnia i nocy. Jak możemy dowiedzieć się ze strony Urzędu Regulacji Energetyki z taryfy G11 korzysta prawie 90% odbiorców energii elektrycznej.

 

Dla kogo taryfa G11?
Taryfa G11 przeznaczona jest dla osób, których zużycie prądu w nocy jest znikome. Nie ma też ywraźnego podziału na wzrost zużycia w ciągu doby z wyszczególnieniem konkretnych godzin. Nie jest to rozwiązanie dobre dla osób, które wykorzystują energię elektryczną do celów grzewczych.

 

Sprzedawcy a taryfa G11

  • RWE działa w obrębie Warszawy oraz na terenie pozostałej części Polski oferując zakup prądu w taryfach G11 oraz G12. G11 - stała cena za kWh w ciągu doby. Bez względu na porę dnia czy roku. Taryfę G11 w obszarze OSD RWE Stoen wybiera zdecydowanie największa część odbiorców. Oferta w taryfie G11 nazywa się Najprostsza dla Ciebie. Produkt Najprostsza dla Ciebie pozwala komfortowo i zgodnie z potrzebami zużywać energię bez względu na porę doby, ponieważ stała cena energii elektrycznej wynosi 0,3397 zł/kWh (0,2762 zł netto).
  • Enea oferuje taryfę o nazwie Pakiet Domowy w ramach grupy G11. W tej ofercie opłata za energię elektryczną wynosi netto 0,2564 zł/kWh, a brutto 0,3154 zł/kWh.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej G11 w zależności od tego na jak długi czas podpiszemy umowę oraz z jakiej oferty skorzystamy. Większość ofert związana jest z oszczędzaniem oraz ekologią.
  • Energa nazwała swoją ofertę Taryfa podstawowa, którą charakteryzują przejrzyste zasady – jedna stawka za energię elektryczną o każdej porze dnia i nocy. W tym przypadku cena za energię wynosi brutto 0,3133 zł/kWh.
  • PGE  w ramach grupy taryfowej G11 oferuje „Gwarantowane ceny dla domu”. Ceny energii elektrycznej w tej ofercie wynoszą 0,2619 zł/kWh netto oraz 0,3221 zł/kWh brutto.

 

Cena energii to nie wszystko

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których byc może będziemy mogli skorzystać.

 

Tagi: g 11,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl