Bezpłatny formularz
Zestawienie ofert
Zamówienie oferty
Strona główna > Energia dla domu > Podaj kod pocztowy

Tania energia dla domu. Porównaj dostawców prądu

Podaj kod pocztowy

- *
* na podstawie kodu pocztowego system informatyczny przypisze Tobie właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD)

Porównaj ceny dostawców prądu dla domu

Energia dla domu. Energia elektryczna – porównanie oferty dostawców prądu do domu

Rachunki za prąd pochłaniają sporą część naszego budżetu domowego, dlatego każdy z nas chciałby płacić mniej za energię elektryczną. Jednak niezbyt wielu z nas wie jak się do tego zabrać. Natomiast energię elektryczną dla domu może zmienić każdy, bez względu na miejsce zamieszkania! Dla każdego kodu pocztowego znajdziesz tu wiele ofert o zróżnicowanych cenach energii elektrycznej .

Energia elektryczna do domu – oferty w OptimalEnergy.pl

Tania energia elektryczna dla domu jest dla każdego z nas osiągalna. Każdy może zmniejszyć swoje rachunki w gospodarstwie domowym, wystarczy dobrać odpowiedniego sprzedawcę energii dla domu. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, sprawdź sam ile możesz zaoszczędzić poprzez porównanie sprzedawców energii dla swojego kodu pocztowego. Energia elektryczna dla domu już teraz może być tańsza, wystarczy wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, a nasz portal udostępni oferty wszystkich sprzedawców energii elektrycznej na danym obszarze. Nie ma nic prostszego!

Tani prąd dla domu – jak porównać oferty dostawców prądu

Optymalny sprzedawca oferuję tani prąd, korzystną taryfę dobraną do naszych oczekiwań na energię elektryczną, bierze pod uwagę okresy w ciągu dnia, kiedy Odbiorca zużywa największą ilość prądu, a także ustosunkuje się do sytuacji, jeśli pobór energii jest przez całą dobę na podobnym poziomie. Gospodarstwa domowe zazwyczaj mają zróżnicowane zapotrzebowanie na prąd. Co więcej, dostawcy oferują również dodatkowe usługi, które są dla Odbiorcy niezwykle korzystne, m.in. gwarancję najniższej ceny, czy gwarancję stałej ceny. Wszystko wydaje się skomplikowane, jednak w rzeczywistości zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest banalnie prosta. Pierwszym krokiem do oszczędzania jest wpisanie naszego kodu pocztowego. Następnie po kliknięciu przycisku dalej, zostaniemy przekierowani do krótkiego formularza, którego wypełnienie pozwoli naszemu portalowi na dobranie dla nas odpowiednich ofert. Pamiętaj, to Ty podejmujesz ostateczną decyzję! Ty postanawiasz, czy chcesz zmienić sprzedawcę i Ty wybierasz spośród dobranych dla Ciebie przez system ofert. Oferty dobrane przez nasz kalkulator prądu są obiektywne, nie zamierzamy sugerować Ci danej oferty tylko dlatego, że należy do naszego partnera. Oferty dobierane są automatycznie, bierzemy pod uwagę sprzedawców nie będących naszymi partnerami. Stanowi rzetelne źródło informacji.

Tania energia dla domu – formalności przy podpisaniu umowy

Jeśli wyniki porównania ofert dostawy prądu dla domu zachęcą Cię do zmiany sprzedawcy, a tym samym do zaoszczędzenia pieniędzy, dalsze etapy będą już tylko prostymi formalnościami. Jeśli formalności zniechęcają Cię do podjęcia kroków, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej pomocy. Wystarczy Twój podpis, my zajmiemy się resztą! Gospodarstwa domowe należą do grupy taryfowej G. Od 1 lipca 2007 roku każdy Odbiorca energii elektrycznej (obowiązuje również grupę taryfową G) ma prawo zmiany sprzedawcy prądu dzięki zasadzie TPA (z ang. Third Party Access). Zasada TPA krótko mówiąc umożliwia „dostęp osób trzecich”, dzięki czemu możemy wybrać sprzedawcę, od którego chcemy kupić energię. Dzięki tej zasadzie, zwiększyła się konkurencyjność na rynku energii, co jest korzystne przede wszystkim dla Odbiorców. Sprzedawcy prześcigają się w dodatkowych usługach, które mają zachęcić Odbiorców, jednak najważniejszym atrybutem jest oczywiście cena energii. To wizja taniego prądu jest czynnikiem decydującym o wyborze sprzedawcy energii elektrycznej. Polacy w swoich domach coraz częściej korzystają z możliwości, jaka przysługuje im od 2007 roku. Tania energia elektryczna jest naszą szansą, łatwiej i przyjemniej zmniejszyć rachunki za prąd niż odmówić sobie pewnych przyjemności. Mało kto może powiedzieć, stać mnie aby przepłacać. Nikt nie chce wyrzucać bez sensu pieniędzy.

Tania energia elektryczna dla domu – jakość prądu i przerwy w dostawie

Czy jest jeszcze coś co Cię powstrzymuje przed zaoszczędzeniem pieniędzy? Wielu ludzi zastanawia się, czy zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla domu spowoduje jakieś przerwy w dostawie prądu. Oczywiście, że nie! Dystrybutor energii pozostanie ten sam, a to jego zadaniem jest zapewnienie ciągłości dostaw o określonej mocy, odczyt liczników. Zmieniasz sprzedawcę/dostawcę prądu dla domu, dystrybutor pozostaje ten sam! Każdy dystrybutor energii elektrycznej ma przypisany odpowiedni obszar, Odbiorca nie może go zmienić. Jeśli nie będziesz chciał skorzystać z naszej bezpłatnej pomocy podczas zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, z pewnością będziesz musiał włożyć więcej wysiłku podczas całej procedury. Mimo to, zmiana dostawcy prądu w gospodarstwie domowym będzie warta każdej poświęconej minuty. Odbiorca może także udzielić pełnomocnictwa wybranemu sprzedawcy prądu, a on zajmie się pozostałymi formalnościami, co jest już zwyczajnie standardową usługą oferowaną przez przedsiębiorstwa. Jeśli Odbiorca grupy taryfowej G sam chce dokonać całej procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, najpierw powinien podpisać umowę z nowym sprzedawcą. Następnie należy wypowiedzieć umowę poprzedniemu sprzedawcy energii elektrycznej. Jeśli jest to pierwsza zmiana sprzedawcy, Odbiorca wypowiada umowę kompleksową, dotyczącą sprzedawcy i dystrybutora energii. Wypowiedzenie umowy kompleksowej skutkuje obowiązkiem podpisania z dystrybutorem nowej umowy, którą zawiera się na czas nieokreślony. W ten sposób podczas kolejnych zmian sprzedawcy nie ma już konieczności podpisywania nowej umowy z dystrybutorem energii elektrycznej. OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego) musi zostać poinformowany o zawarciu umowy z nowym sprzedawcą. Jeśli będzie wymagana zmiana liczników, koszt wymiany ponosi OSD, gdyż to on jest ich właścicielem. Stan liczników na dzień zmiany sprzedawcy, przekazywany jest przez OSD nowemu i staremu sprzedawcy energii elektrycznej, co umożliwia rozliczenie końcowe. Pierwsza zmiana dostawcy prądu nie powinna trwać dłużej niż 30 dni. Każda kolejna zmiana sprzedawcy nie przekroczy 14 dni. Pamiętaj, Ty wybierasz interesującą Cię ofertę i Ty decydujesz w jaki sposób chcesz zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Tani prąd dla domu to szansa dla każdego! Zmiana sprzedawcy prądu nic nie kosztuje.

Tani prąd dla domu - decyzja

Już wiesz, z jaką łatwością można płacić mniej. Tani prąd dla domu jest możliwy dla każdego! Jedyne, co dzieli Cię od taniej energii elektrycznej to Twoja decyzja. Nie usprawiedliwiaj się, że nie masz czasu. Ty praktycznie nie musisz nic robić! Wszystkim może zająć się Optimal Energy. Od kolejnego okresu rozliczeniowego możesz płacić mniej za energię elektryczną dla domu!

Porównanie ceny energii elektrycznej dla domu

Porównanie cen energii nic nie kosztuje. Nie zwlekaj i sprawdź ile możesz zyskać. Możesz być zaskoczony, ile do tej pory nieświadomie zmarnowałeś pieniędzy. Różnica wartości kwoty na rachunku za energię elektryczną dla domu na razie w przeciągu miesiące nie jest ogromną kwotą, chociaż nie da się ukryć, że taka oszczędność w życiu każdego Polaka ma znaczenie. Po liberalizacji rynku energii, różnica stanie się bardzo widoczna. Póki co, w przeciągu roku przeciętne gospodarstwo domowe może zyskać przynajmniej kilkaset złotych, a jest to już kwota, dla której warto poświęcić kilka minut. Zmniejsz swoje rachunki za prąd dla domu!