Porównaj oferty

Miasto Nowy Sącz stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

Rozwój elektromobilności w Polsce sprawia, że miasta coraz chętniej inwestują w ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych dla swoich mieszkańców. Nowy Sącz nie jest w tym przypadku także wyjątkiem. W przypadku tej miejscowości władze miasta udostępniły więc jedną stację ładowania zlokalizowaną przy Ratuszu na ulicy Rynek 15. 

Stacje ładowania Miasto Nowy Sącz — oferta i cennik

Sama stacja składa się z dwóch gniazd ładowania AC o mocy 22 kW każda. Dzięki temu jednocześnie można przy niej ładować dwa samochody elektryczne. Obok niej przewidziane zostały miejsca parkingowe pozwalające na zaparkowanie pojazdu w odpowiedniej odległości oraz podpięcie go do ładowarki. 

Kierowcy elektryków chcący skorzystać z tego rozwiązania, jakie udostępnia dla nich Miasto Nowy Sącz, nie muszą nic płacić za postój podczas uzupełnienia energią elektryczną swoich pojazdów, choć pozostałe miejsca parkingowe na Rynku objęte są płatną strefą parkowania. Jest jednak pewne ograniczenie, z darmowego postoju podczas ładowania można korzystać wyłącznie przez godzinę. Sama płatność za ładowanie odbywa się natomiast za pomocą klasycznych kart płatniczych. Wystarczy zbliżyć je do czytnika, aby uregulować należność.

Wszystko to sprawia więc, że ogólnodostępna w centrum miasta stacja ładowania samochodów elektrycznych cieszy się sporą popularnością. W planach miasta jest natomiast inwestowanie w kolejne stacje, rozlokowane w innych częściach Nowego Sącza. 

Opinie o stacjach ładowania Miasto Nowy Sącz

Choć w Nowym Sączu wśród rejestrowanych pojazdów wciąż dominują te zasilane klasycznymi paliwami, stacja ładowania samochodów elektrycznych na rynku przy ratuszu miejskim cieszy się sporą popularnością. Jest ona bowiem nie tylko ukłonem w stronę mieszkańców miasta poruszających się autami na prąd, ale także turystów. Największą zaletą stacji ładowania przy ulicy Rynek 15 jest natomiast brak opłat postojowych podczas ładowania pojazdów, przez co kierowcy zyskują jeszcze więcej oszczędności, a także jej lokalizacja w centrum miasta.

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Nowy Sącz 1 1 2 Szczegóły