optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gram w Zielone
Newseria
Energianews

Zmiana sprzedawcy
prądu i gazu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

ikona przycisku porównaj ceny prądu
ikona przycisku porownaj ceny gazu ziemnego
element graficzny 4

Strona główna > Porównanie cen energii elektrycznej dla domu i firmy

Porównanie cen energii elektrycznej dla domu i firmyPorównanie cen prądu dlatego sprowadza się do obliczania różnić cenowych w ofertach, ponieważ prąd ZAWSZE otrzymamy w tej samej jakości. Zmiana sprzedawcy prądu nie spowoduje także jakichkolwiek przerw w dostawie prądu. Za przesły prądu odpowiada dystrybutor energii elektrycznej. Nie możemy go zmienić i dla danego obszaru występuje zawsze jeden podmiot dbający równo o wszystkich swoich klientów. Jeśli wybierzemy jakąś firmę A nasz jeden sąsiad firmę B, a drugi sąsiad firmę C to bez względu na to od kogo będziemy kupować prąd będzie on dostarczany nam w takiej samej jakości i ciągłości, bez względu na to jakiego sprzedawcę wybierzemy.

Porównanie cen prądu najważniejszym kryterium dla domu i firmy

Tak jak wyżej napisaliśmy. Prąd (energia elektryczna) traktowana jako towar jest takiej samej jakości dla wszystkich odbiorców. Dlatego najbardziej istotną sprawą przy wyborze nowe najtańszego sprzedawcy prądu dla domu albo dla firmy jest porównanie cen prądu jakie płacimy obecnie i jakie będziemy płacić po zmianie. Możemy to zrobić sami, ale zajmie nam to dużo czasu. My zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej porówywarki cen energii elektrycznej, dzięki której poznasz najlepsze oferty na:

Jak porównać cenę prądu? Która opłata na rachunku za energię elektryczną się zmieni?

Patrząc na rachunek za energię elektryczną widzimy kilka pozycji, które należy podzielić na 2 podstawowe grupy:

 • Opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej
 • Opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu - to właśnie one ulegną zmianie

Do opłat pobieranych przez sprzedawcę prądu należy: 

 1. Opłata za energię elektryczną czynną. Wyrażona jest w zł/kWh. Jej wartość jednostkowa podawana jest najczęściej jako wartość netto
 2. Opłata handlowa. Nie występuje ona zawsze i należy zwrócić szczególną uwagę na to czy sprzedawca dając niższą cenę za kWh energii elektrycznej czynnej nie "wciska" nam gratis dodatkowej opłaty

O tym jak czytać rachunki za prąd, można zobaczyć w naszych filmikach instruktażowych na naszym kanale youtube.com. Sprawdź jak w prosty sposób odczytać opłaty znajdujące się na rachunku za prąd.

Jak widzisz porównanie cen prądu nie jest trudne, ale tak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Zwracać należy uwagę na to czy występuje opłata handlowa oraz wiele innych czynników, które mogą powodować, że rachunek po zmianie sprzedawcy prądu nie będzie niższy. Optimal Energy weryfikuje wszystkie umowy, dostępne na portalu. Porównując ceny prądu bierzemy pod uwagę WSZYSTKIE KOSZTY jakie wynikają z umowy. Dzięki temu masz pewność,  że dzięki zmianie sprzedawcy prądu faktycznie będziesz mógł płacić niższe rachunki za energię elektryczną.

Jak działa porówywarka cen energii elektrycznej Optimal Energy?

Poniżej pokażemy jak w 3 prostych krokach porównać ceny prądu na OptimalEnergy.pl i móc przekonać się, który sprzedawca prądu jest najtańszy w mojej okolicy:

 • Wybierz czy chcesz zmienić dostawcę prądu w domu czy w firmie, klikając w porównanie cen prądu i wybierając opcję dla domu lub dla firmy:

porównanie cen prądu

 • Podaj kod pocztowy - dzięki niemu wiemy, jacy dostawcy prądu sprzedają go w miejscu gdzie znajduje się licznik i tylko tacy zostaną Tobie przedstawieni

porównanie cen prądu lokliacacja

 • Podaj wysokość jaką zapłaciłeś za ostatni rachunek. My całą resztą się zajmiemy :)

porównanie cen prądu rachunek za prąd

Czerwonymi strzałkami zaznaczyliśmy opcje, jakie Tobie udostępniamy:

 1. Możesz podać wysokość ostatniego rachunku. Jeśli się budujesz i nie wiesz ile będziesz płacił - podaj powierzchnię swojego mieszkania, a system odpowiednio przeliczy to na zużycie prądu. Jeśli wiesz jak odczytać stawki z rachunku za prąd wybierz trzecią zakładkę - tam możesz wpisać ile prądu zużywasz i jaką stawkę płacisz za kWh.
 2. Po wejściu w przycisk "Więcej" znajdziesz takie opcje do wybór jak: grupa taryfowa czy okres rozliczeniowcy, co ile przysyłane są do Ciebie rachunki.

Porównanie cen i ofert sprzedawców energii elektrycznej. Pełne zestawienie ofert.

Po przejściu tych 3 kroków otrzymasz pełne zestawienie ofert sprzedawców prądu, którzy sprzedają prąd w Twojej lokalizacji. Zobacz jakie informacje dla Ciebie przygotowaliśmy:

 1. U góry strony podajemy informację na temat zużycia energii jakie masz w ciągu roku. Zostało to dokłądnie przeliczone na podstawie danych jakie zostawiłeś nam na poprzednim formularzu. Możesz także wybrać na jak długo chcesz podpisać umowę, zmienić grupę taryfową, a także dowolnie sortować oferty.
 2. Od lewej strony pokazane jest logo i nazwę sprzedawcy. Żeby niczego nikomu nie sugerować wszędzie umieściliśmy logo Optimal Energy. 
 3. Kolumna najważniejsze dane to informacja o 2 opłatach jakie wpływają na zmianę wyskości rachunku czyli Opłata za energię elektryczną czynną, a także opłata handlowa.
 4. Po prawej stronie cały zysk z umowy mówi o tym ile zyskasz albo stracisz podpisując umowę na określony czas. 
 5. Po prawej stronie najważniejsze przyciski: możesz podpisać umowę on-line na sprzedaż prądu lub kliknąć w Kontakt z dostawcą i zostawiając swój nr telefonu sprzedawca sam do Ciebie zadzwoni, żeby wyjaśnić ew. wątpliwości czy też odpowiedzieć na pytania
 6. Pozycja obecny sprzedawca to pole, względem którego obliczane są oszczędności. Na podstawie kodu pocztowego identyfikujemy Twojego sprzedawcę i porównujemy ceny. Jeśli już zmieniłeś wcześniej sprzedawcę i masz inne stawki niż te w pierwszym zestawieniu - nie ma problemu. W formularzu na poprzedniej stronie wybierz zakładkę "Znam swoje zużycie" i podaj nam swoje aktualne stawki. Względem nich specjalnie dla Ciebie obliczymy różnicę między Twoją obecną ofertą, a ofertami z porównywarki cen.
 7. Przycisk "Więcej szczegółów" opiszemy poniżej

porównanie cen ofert zestawienie sprzedawców

Szczegółowe porównanie ofert sprzedawców prądu. Szczegóły ofert i wymagane dokumenty przy zawarciu umowy

Klikając w przycisk oznaczony numerem 7 "Więcej szczegółów" przechodzimy do widoku, w którym mamy szczegółowe informacje dotyczące oferty. Tak jak wyżej pisaliśmy, cena za energię elektryczna czynną oraz opłata handlowa mogą nie być jedynymi opłatami jakie nieuczciwy sprzedawca chce nam naliczyć. Porównanie cen sprzedawców prądu w Optimal Energy bierze pod uwagę wszystkie koszty wynikające z umowy. Dzięki temu masz pewność, że cena prezentowana na umowie jest ceną jaką faktycznie zapłacisz. Wszystkie inne koszty, które sprzedawca może chcieć ukryć my jako jedyni w Polsce pokazujemy. Dzięki temu masz pewność, że korzystając z najbardziej rozpoznawanej porównywarki cen prądu nie zostaniesz "nabity w butelkę" i faktycznie obniżyszy swoje rachunki za prąd!

szczegółowe porównanie cen prądu

 1. Dokładne informacje na temat oferty, a tym także pozycja OPŁATY DODATKOWE. Jako jedyni w Polsce porównujemy wszystkie koszty związane z podpisaniem nowej umowy!
 2. Masz też wgląd do wszsystkich dokumentów, jakie będzie trzeba podpisać przy zmianie sprzedawcy prądu. Ze spokojem możesz je sobie ściągnąć i przeczytać w domu. Nikt inny nie działa tak transparentnie jak my :)
 3. Szczegółowe porównanie cen prądu. Wiedz, że niektórzy sprzedawcy prądu, zmieniają cenę w trakcie trwania umowy. W naszysz szczegółach oferty widzisz dokładnie,  że nawet super cena w pierwszym półroczu nic nie daje, jeśli później zapłacisz więcej. Takie "chwyty marketingowe" też wyłapujemy :)
 4. Z pozycji szczegółów oferty również możesz wystać bezpłatne zapytanie dotyczące oferty, na które sprzedawca odpowie w ciągu kolejnym 24 godzin

Najlepsza prównywarka cen prądu Optimal Energy!

Jak widzisz dzięki największej w Polsce bazie sprzedawców prądu, transparentnemu działaniu i porównywaniu cen Optimal Energy jest najlepszą porównywarką cen energii elektrycznej w Polsce. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z naszego narzędzia. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu!

Jak porównać ceny prądu w Optimal Energy sprawdź na youTube!

Zapraszamy także do naszych filmów instruktażowych. Dzięki nim dowiecie się jak w łatwy sposób odczytać dane z rachunku za prąd w takich firmach jak Enea, Energa, PGE, Tauron czy też Innogy (dawniej RWE). Poniżej zamieszczamy przykładowy film. Więcej znajdziecie na kanale Optimal Energy na youTube!