Bezpłatny formularz
Zestawienie ofert
Zamówienie oferty
Strona główna > Gaz dla domu > Podaj kod pocztowy

Tani gaz ziemny dla domu. Porównaj dostawców gazu ziemnego

Podaj kod pocztowy

- *
* na podstawie kodu pocztowego system informatyczny przypisze Tobie właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD)

Porównaj ceny dostawców gazu dla domu

Gaz dla domu. Gaz ziemny – porównanie oferty dostawców gazu do domu

Rachunek za gaz szczególnie w okresie zimowym to bardzo duży wydatek i ogromna pozycja w budżecie domowym. Duża część z nas zastanawia się co zrobić aby płacić mniej za gaz ziemny? Cały czas niewielka grupa osób wie w jaki sposób obniżyć koszty zakupu gazu ziemnego. Jeśli trafiłeś na tą stronę to należysz do grona świadomych uczestników rynku gazu ziemnego w Polsce. Wszystkie osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego mogą wybrać innego, tańszego sprzedawcę gazu ziemnego. Wprowadź kod pocztowy, a przekonasz się, że dokładnie ten sam gaz ziemny może być do Ciebie dostarczany w niższej cenie.

Gaz ziemny do domu – oferty w OptimalEnergy.pl

Rynek gazu ziemnego, który cały czas jest uwalniany już teraz pozwala na zmianę sprzedawcy gazu. Każdy z nas, bez względu na miejsce zamieszkania może obniżyć rachunku za gaz ziemny. Wszystko co należy zrobić, to podać kod pocztowy, wysokość ostatniego rachunku za gaz ziemny i już zostaniemy przeniesieni na zestawienie ofert sprzedawców gazu ziemnego dla domu. Na podstawie kodu pocztowego system automatycznie sprawdzi dostępne oferty, które będziesz mógł wybrać aby obniżyć swój rachunek za gaz. To naprawdę jest możliwe!

Tani gaz dla domu – jak porównać oferty dostawców gazu ziemnego?

Co decyduje o atrakcyjności oferty na gaz ziemny? Przede wszystkim cena gazu ziemnego i wysokość opłaty abonamentowej. Jak wiemy to te dwa czynniki decydują o różnicy w wysokości rachunku za gaz ziemny. Pozostałe pozycje jakie płacimy na konto dystrybutora zawsze będą na takim samym poziomie, bez względu na którego sprzedawcę gazu ziemnego się zdecydujemy. Dla zdecydowanej większości z nas to porównanie tych dwóch cen będzie decydujące przy wyborze sprzedawcy gazu ziemnego. Czy jest to jedyne kryterium jakie możemy/powinniśmy wziąć pod uwagę? Jak się okazuje czynników, które mogą wpłynąć na wybór takiej czy innej oferty jest więcej. Do najważniejszych należy opinia o firmie, którą użytkownicy naszej strony wystawiają sprzedawcy gazu ziemnego. Bardzo niska cena gazu ziemnego, może iść w parze np. z niższą jakością obsługi klienta. Jeśli będziemy mieli np. pytania to możemy nie dodzwonić się do naszego sprzedawcy. Warto ten aspekt sprawdzić przed finalnym wyborem oferty. Wyższa cena gazu ziemnego lub opłaty abonamentowej może być podyktowana dodatkowymi usługami jakie razem ze zmianą sprzedawcy gazu będziemy mogli nabyć. Na szczęście wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w naszej porównywarce cen gazu ziemnego dla domu!

Tani gaz dla domu – formalności przy podpisaniu umowy

Użytkownicy, którzy po przeanalizowaniu porównania ofert gazu ziemnego zostali zachęceni do wypełnienia formularza kontaktowego lub podpisania umowy on-line na gaz ziemny, co wiąże się z obniżeniem wysokości rachunków za gaz będą mogli czekać na start sprzedaży gazu ziemnego od nowego sprzedawcy. W przypadku kontaktu telefonicznego ze sprzedawcą konieczne będzie podpisanie umowy, którą dostarczy kurier. Jeśli te formalności zostaną dopięte – ze strony odbiorcy gazu ziemnego działania się kończą. Wszystkie pozostałe formalności załatwia już nowy sprzedawca gazu ziemnego. Do głównych zadań nowego sprzedawcy będzie należeć m.in. rozliczenie się z naszym obecnym sprzedawcą, zgłoszenie zmiany sprzedawcy gazu do dystrybutora i co najważniejsze sprzedaż gazu ziemnego po nowych niższych cenach. Trwający w Polsce proces uwalniania rynku gazu ziemnego, wchodzący w skład tzw. liberalizacji rynku energii ma na celu ułatwienie całego procesu zmiany sprzedawcy gazu. Ułatwienia mają dotyczyć przede wszystkim samego procesu przejścia od jednego sprzedawcy do drugiego, a także skrócenie czasu samego procesu. Punktem odniesienia jest tutaj rynek telekomunikacji, w którym przejście z jednej firmy do drugiej zajmuje chwilę. Do takich standardów dąży rynek energii i z każdym miesiącem wprowadzane są ułatwieni (często nieodczuwalne dla zwykłych użytkowników) ale mające bardzo duże znaczenie dla sprzedawców, którym coraz łatwiej jest funkcjonować na polskim wolnym rynku gazu ziemnego.

Tani gaz ziemny dla domu – jakość gazu i przerwy w dostawie

Jakie są główne czynniki, które blokują osoby zainteresowane zmianą sprzedawcy gazu przed podpisaniem nowej umowy? Dwa największe mity, które są podnoszone przez przeciwników liberalizacji rynku gazu ziemnego w Polsce to po pierwsze obniżenie kaloryczności gazu ziemnego – spadek jego jakości oraz możliwość występowania przerw z dostawie gazu ziemnego. Oba te argumenty są bezpodstawne. Zarówno dbałość o jakość gazu ziemnego i ciągłość dostaw to obowiązki leżące po stronie dystrybutora gazu ziemnego. W przypadku zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zawsze będziemy obsługiwani przez tego samego dystrybutora, w związku z powyższym zmiana nie wpłynie na obniżenie jakości gazu i przerwy w dostawie bo dalej będziemy korzystać z tych samych „rur”.

Tani gaz dla domu – decyzja o zmianie sprzedawcy

Powyżej poruszyliśmy z jednej strony podstawowe kwestie, z drugiej najbardziej istotne z punktu widzenia odbiorcy gazu ziemnego. Możliwość bezpiecznego i szybkiego obniżenia rachunku za gaz ziemny jest dostępna dla wszystkich. Optimal Energy jako porównywarka cen i ofert gazu ziemnego umożliwia za pomocą 3 kliknięć myszką otrzymania zestawienia ofert gazu ziemnego w jednym miejscu. Warto poświęcić chwilę czasu i na długie miesiące zapewnić sobie i swojej rodzinie niższe ceny gazu ziemnego już od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Porównanie ceny gazu ziemnego dla domu

Porównanie ceny gazu ziemnego jest bezpłatne. Zaspokojenie ciekawości związanej z otrzymaniem zestawienia, które pokaże różnice w opłatach za gaz to kwestia kilkudziesięciu sekund. Warto je poświęcić. Zapraszamy do skorzystania z naszego narzędzia, pomożemy ocenić oferty i wybrać lepszego sprzedawcy gazu ziemnego!


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl