Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu zachodniopomorskie

Strona główna > Fotowoltaika > Zachodniopomorskie

Fotowoltaika zachodniopomorskie

Fotowoltaika zachodniopomorskie w ostatnich latach zaczęła być coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w tym regionie. Wszystko za sprawą tego, że pozwala ona wygenerować nieosiągalne w przypadku umów z klasycznymi dostawcami prądu oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

W związku z tym fotowoltaika w Zachodniopomorskim montowana jest zarówno na budynkach prywatnych jak i firmowych, a jej użytkownicy zyskują dzięki temu niezależność energetyczną i nie muszą się już przejmować ciągłymi podwyżkami opłat za prąd. Dzięki temu fotowoltaika wielkopolska opinie jakie posiada, wypowiadane są wyłącznie w pozytywnym tonie. Co więcej, wbrew temu co mogłoby się wydawać, fotowoltaika nie jest droga, wymaga jedynie dużych nakładów finansowych na  etapie jej montażu, chociaż i w tym przypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z licznych dotacji, dofinansowań czy też preferencyjnych warunków kredytowania tej inwestycji.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Fotowoltaika, firmy zachodniopomorskie oferujące montaż paneli słonecznych

Osoby chcące zamontować panele słoneczne na swoich dachach lub gruntach w Wielkopolsce mają możliwość wyboru wielu firm, które są w stanie to dla nich wykonać.

Pomimo tego, że rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, firmy zachodniopomorskie najczęściej oferują w największych miastach regionu takich jak Szczecin, Koszalin, Wałcz czy Szczecinek, nie ma także problemu z tym, aby wykonały one montaż nawet w najmniejszych miejscowościach tego województwa. Wybierając firmę montującą panele słoneczne, warto jednak zwrócić uwagę na zakres jej usług. Najlepiej, aby oferowana ona:

 • audyt energetyczny,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • montaż paneli,
 • późniejszą obsługę instalacji,
 • a także przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, niezbędnej w Urzedzie Energetyki oraz do uzyskania dofinansowania.

Gwarancją tych wszystkich usług w jednej cenie jest więc wybór wyłącznie certyfikowanego instalatora fotowoltaiki.

Z jaką firmą najlepiej podjąć współpracę w dużym mieście? Sprawdź nasze rekomandacje:

Cena instalacji fotowoltaicznej zależna jest natomiast zawsze od jej mocy, która powinna zapewniać odpowiednią ilość prądu, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby użytkowników. Dlatego też najlepiej po wycenę montażu fotowoltaiki w Zachodniopomorskiem udać się do wybranej firmy, która zaproponuje najkorzystniejsze zarówno cenowo, jak i energetycznie rozwiązanie.

Tania fotowoltaika- dotacje zachodniopomorskie

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą korzystać z wielu atrakcyjnych opcji dofinansowania montażu paneli fotowoltaicznych. Wszystko za sprawą tego, że wykorzystują one odnawialne źródła energii, nie szkodząc tym samym środowisku. W związku z tym oferowane wsparcie na rozwiązanie jakim jest fotowoltaika- dofinansowanie zachodniopomorskie możliwe jest do uzyskania między innymi w ramach programu Mój Prąd, Czyste Powietrze czy też Energia Plus.

Aktualne informacje na temat dostępnych dotacji na fotowoltaikę w zachodniopomorskim publikowane są na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.

Jednak nie tylko osoby fizyczne, ale i przedsiębiorcy, a także rolnicy mogą liczyć na wsparcie w montażu fotowoltaiki na swoich gruntach i obiektach. Specjalnie dla nich wiele banków przygotowało bowiem korzystne oferty kredytowe z niskim oprocentowaniem, a  samo Państwo umożliwia skorzystanie z ulg, które pozwalają odliczyć wydatki związane z tą inwestycją od podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych.

Dzięki temu fotowoltaika staje się jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem, które z roku na rok zyskuje nowych użytkowników i zwolenników w tym regionie oraz w całej Polsce.

Województwo zachodniopomorskie liderem w liczbie instalacji OZE

Ponad 1,7 GW mocy zainstalowanej w tym województwie to najlepszy wynik w kraju. Nie jest tajemnicą, że rejon położony przy Morzu Bałtyckim charakteryzuje się jednymi z najlepszych warunków wietrznych. Nie jest też tajemnicą, że w wielu obszarach życia i gospodarski sam potencjał nie wystarczy, a tylko i wyłącznie ciężka praca może dać wymierne efekty. Ten potencjał jest w tym województwie bardzo dobrze wykorzystywany. Na całość zainstalowanej mocy składają się następujące jednostki:

 • 1 500 MW elektrownie wiatrowe
 • 120 MW Biogazownie i spalarnie biomasy
 • 90 MW wodne, fotowoltaika i inne

Widać wyraźnie, że w energetyka wiatrowa odgrywa w tym rejonie główną rolę. Zawirowania prawne związane z tzw. ustawą wiatrakową wstrzymały rozwój tego typu inwestycji. Planowane budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, chodź będą powstawały przy brzegach tego województwa to jednak nie będą w statystykach klasyfikowane jako te znajdujące się w ich obszarze.

Zużycie energii elektrycznej w Zachodniopomorskiem

Prawie 7 000 GWh – tyle mieszkańcy i przemysł zlokalizowany w tym północno-zachodnim województwie potrzebuje rocznie energii aby móc normalnie funkcjonować. To wartość, która jest 30% niższa niż średnia krajowa. Taki wynik jest spowodowany nie tak bardzo dobrze rozwiniętym przemyłem jak w innych częściach Polski. Mieszkańcy tego województwa w zależności od tego gdzie mieszkają potrzebują w ciągu roku następujące ilości energii:

 • 710 kWh mieszkańcy miasta
 • 720 kWh mieszkańcy wsi

Ciekawe dla tego regionu jest to, że nie widać różnic w rocznym zużyciu energii pomiędzy mieszkańcami miasta a wsi. Zazwyczaj jest tak, że zużycie roczne przypadające na 1 mieszkańca jest dużo wyższe na terenach wiejskich.

Sieć gazowa w województwie zachodniopomorskim w polskiej średniej

Analizując dane jakie są dostępne na stronach URE, PSE czy GUSu na temat zużycia, dystrybucji i sprzedaży gazu ziemnego dla tego regionu widzimy wyraźnie, że każda z poniższych wartości nie odbiega od średniej krajowej. Poniżej szczegóły:

 • Ok. 290 km rurociągów na 100 km2 powierzchni
 • Prawie 35 tys. TJ zużycia gazu ziemnego w całym województwie rocznie przez wszystkich odbiorców
 • 1 550 kWh to roczne zużycie gazu ziemnego, które przypada na 1 mieszkańca miasta

Na koniec możemy dodać, że cieplejsza zima od kilku lat sukcesywnie obniża wysokość zużycia gazu ziemnego.

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Prąd w pakiecie z telefonami komórkowymi
Prąd w pakiecie z telefonami komórkowymi

Współpraca sieci telekomunikacyjnych z dostawcami energii elektrycznej zacieśnia się. Miliardowe inwestycje w szerokim zakresie czekają zarówno rynek telekomunikacyjny, jak i energetyczny. Aby ograniczyć te koszty, a w konsekwencji zaproponować konsumentom niższe ceny energii, czyli po prostu tani prąd obydwa sektory dbają o zwiększenie efektywności swoich działań i ustalenie szczegółów współpracy.

Odkurzacze tylko o mocy do 1600 W
Odkurzacze tylko o mocy do 1600 W
Od września 2014 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej nie będzie już można używać odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Powodem tych działań są względy ekologiczne.
Lubuskie protestuje przeciwko kopalni odkrywkowej
Lubuskie protestuje przeciwko kopalni odkrywkowej
Mieszkańcy terenów zagrożonych budową kopalni odkrywkowej węgla brunatnego (Brody) zapowiedzieli międzynarodową akcję przeciwko planom jego wydobycia. Protest odbędzie się 23 sierpnia, kiedy to w okolice Gubina przyjadą tysiące osób z Polski i zagranicy i wezmą udział w długim na 8 km „Łańcuchu ludzi STOP odkrywce”, który połączy znajdujące się po polskiej stronie Grabice z niemieckim Kerkwitz. Mieszkańcy Gubina będą mogli też obejrzeć wielkoformatowy obraz 3D przedstawiający kopalnię odkrywkową. Dlaczego mieszkańcy nie chcą kopalni?
Cena gazu w 2018 roku do góry. Ile zapłacimy za gaz od sierpnia do końca grudnia?
Cena gazu w 2018 roku do góry. Ile zapłacimy za gaz od sierpnia do końca grudnia?

Rok 2018 dla odbiorców gazu ziemnego, którzy korzystają z usług firmy PGNiG nie jest łatwy. Firma od 10 sierpnia wprowadza podwyżki cen gazu ziemnego dla odbiorców indywidualnych. Więcej za gaz ziemny zapłacą wszyscy odbiorcy gazu ziemnego. Kto zapłaci najwięcej i czy możemy uniknąć podwyżek cen gazu ziemnego?