Porównaj oferty
Magazyn energii Sako
O firmie

Wprowadzone zmiany w sposobie rozliczeń prosumentów oraz możliwość skorzystania z dotacji na magazyny energii w ramach programu Mój Prąd 4.0 sprawiają, że rozwiązanie to, staje się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejsze w naszym kraju. Obecnie na rynku znaleźć można magazyny energii oferowane przez setki różnych firm, a jedną z nich jest chińska firma Sako. Poniżej skupiamy się więc na magazynach energii Sako sprawdzając, jakie ich modele posiada w swojej ofercie ta marka oraz czym się one wyróżniają.

Nazwa spółki

Sako Ltd

Adres siedziby

P.O. Box 149
FI-11101 Riihimäki

Telefon

(+358) 10 830 5200

Email

info@sako.fi

Oferta i ceny magazynów energii Sako

Sako to chińska firma założona w 1993 roku z siedzibą w Guangdong, która od samego początku związana jest z branżą odnawialnych źródeł energii, produkując dla niej różnorodne rozwiązania. Wymienić wśród nich można między innymi falowniki, panele fotowoltaiczne, a od 2019 roku również magazyny energii.

Magazyny energii Sako to urządzenia skierowane do różnych grup klientów. W związku z tym z powodzeniem sprawdzą się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i małych oraz średnich firmach, a także gospodarstwach rolnych. Bazują one na technologii akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), zapewniającą im dużą wydajność.

Czym wyróżniają się magazyny energii Sako?

Oferta Sako obejmująca magazyny energii wyróżnia się szerokim wyborem modeli, wśród których wyróżnić można między innymi urządzenia o modułowej konstrukcji umożliwiające rozbudowę ich pojemności wraz ze zwiększającymi się potrzebami. Dzięki temu są one rozwiązaniem na lata, które dopasowuje się do użytkowników.

Jeśli chodzi o parametry użytkowe magazyny energii tej chińskiej marki wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem wydajnych akumulatorów LiFePO4, a także wbudowanymi modułami BMS nadzorującymi pracę baterii. Dodatkowo do ich zalet zaliczyć można również między innymi:

  • niewielkie, kompaktowe wymiary, ułatwiające montaż,
  • wysoką tolerancję temperatur, dzięki której nie wymagają one specjalnych warunków,
  • szybkie ładowanie baterii,
  • żywotność do 6000 cykli ładowania,
  • 5 lat gwarancji producenta oraz od 10 do 15 lat gwarancji na żywotność baterii,
  • uniwersalność pozwalająca na zastosowanie w połączeniu z niemal każdą instalacją fotowoltaiczną.

Cena magazynów energii Sako

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych producentów magazynów energii, również w Sako ich cena uzależniona jest przede wszystkim od wybranego modelu oraz jego pojemności, która należy podkreślić, może być rozbudowywana poprzez dodanie kolejnych modułów. Biorąc więc pod uwagę zastosowane technologie oraz szeroką ofertę firmy, to ile kosztują magazyny energii Sako, mieści się w średniej rynkowej cenie urządzeń tego typu oferowanych na naszym rynku, oscylującej w granicach około 10 000 złotych za model przeznaczony do domowych instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu baterie tej firmy cechują się naprawdę dobrym stosunkiem ich ceny do jakości.

Magazyny energii Sako opinie

Aby podsumować ofertę magazynów energii chińskiej marki, należy wymienić zarówno jej zalety, jak i wady. W związku z tym, jeśli chodzi o opinie, magazyny energii Sako są one w większości przypadków pozytywne. Osoby, które skorzystały z rozwiązań tej marki, doceniają je przede wszystkim za wydajną i bezpieczną pracę oraz długi okres gwarancji oferowanej przez producenta, a także kompaktowe wymiary urządzeń i dużą dostępność na rynku u różnorodnych sprzedawców. Do wad oferty Sako związanej z magazynami energii zaliczyć można wobec tego wyłącznie to, że trudno znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich urządzeń tej marki dostępnych w jej asortymencie.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Magazyn energii 20kw - ile kosztuje
5 wrz 2022
Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

W dzisiejszych czasach rozwój branży energetycznej jest naprawdę szybki i w większości przypadków oznacza stosowanie coraz większych pojemności akumulatorów – zarówno w samochodach elektrycznych, jak i przydomowych instalacjach fotowoltaicznych. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? A może wolisz zdobyć informacje o tym, gdzie szukać najlepszych magazynów energii i w jaki sposób podłączyć je do przydomowej sieci energetycznej? Oto artykuł, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Czytaj więcej
Jaki magazyn energii dla domu?
27 lip 2021
Jaki magazyn energii dla domu?

Jedną z kwestii dotyczących fotowoltaiki jest magazynowanie nadwyżek produkowanej energii, aby móc ją wykorzystać w momentach, kiedy jej zapotrzebowanie nie może być zaspokojone przez panele fotowoltaiczne. Wśród umożliwiających to rozwiązań wyróżnia się więc między innymi magazyny energii, które sprawdzają się również w przypadku domowych instalacji fotowoltaicznych. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn energii dla domu?

Czytaj więcej
Typy akumulatorów do magazynów energii
19 wrz 2022
Typy akumulatorów do magazynów energii

Akumulatory o różnej pojemności dostępne do montażu dla instalacji fotowoltaicznych pojawiają się coraz częściej zarówno w przydomowych instalacjach, jak i tych stosowanych przez przedsiębiorców na całym świecie. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna może dać Ci nawet całkowitą niezależność, ale tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w profesjonalne akumulatory do magazynu energii. Dzięki temu przechowasz wytworzony prąd przez dłuższy czas i wykorzystasz go wtedy, kiedy zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmowego zakładu znacząco się zwiększy.

Czytaj więcej
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?
10 sty 2023
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

W dzisiejszych czasach modułowe opcje przechowywania energii w formie grawitacyjnej wykorzystują, jak sama nazwa wskazuje – grawitację, ale także energię kinetyczną. W ten sposób przechowywanie oraz przesyłanie energii elektrycznej jest o wiele efektywniejsze, aniżeli dotychczas stosowane metody. Obecnie specjaliści z zakresu energetyki i fizyki opracowują coraz nowocześniejsze metody wykorzystania grawitacji oraz energii kinetycznej do magazynowania energii. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Sprawdź poniższy wpis.

Czytaj więcej