Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
zachodniopomorskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Zachodniopomorskie
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Zachodniopomorskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Województwo zachodniopomorskie liderem w liczbie instalacji OZE

Ponad 1,7 GW mocy zainstalowanej w tym województwie to najlepszy wynik w kraju. Nie jest tajemnicą, że rejon położony przy Morzu Bałtyckim charakteryzuje się jednymi z najlepszych warunków wietrznych. Nie jest też tajemnicą, że w wielu obszarach życia i gospodarski sam potencjał nie wystarczy, a tylko i wyłącznie ciężka praca może dać wymierne efekty. Ten potencjał jest w tym województwie bardzo dobrze wykorzystywany. Na całość zainstalowanej mocy składają się następujące jednostki:

  • 1 500 MW elektrownie wiatrowe
  • 120 MW Biogazownie i spalarnie biomasy
  • 90 MW wodne, fotowoltaika i inne

Widać wyraźnie, że w energetyka wiatrowa odgrywa w tym rejonie główną rolę. Zawirowania prawne związane z tzw. ustawą wiatrakową wstrzymały rozwój tego typu inwestycji. Planowane budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, chodź będą powstawały przy brzegach tego województwa to jednak nie będą w statystykach klasyfikowane jako te znajdujące się w ich obszarze.

Zużycie energii elektrycznej w Zachodniopomorskiem

Prawie 7 000 GWh – tyle mieszkańcy i przemysł zlokalizowany w tym północno-zachodnim województwie potrzebuje rocznie energii aby móc normalnie funkcjonować. To wartość, która jest 30% niższa niż średnia krajowa. Taki wynik jest spowodowany nie tak bardzo dobrze rozwiniętym przemyłem jak w innych częściach Polski. Mieszkańcy tego województwa w zależności od tego gdzie mieszkają potrzebują w ciągu roku następujące ilości energii:

  • 710 kWh mieszkańcy miasta
  • 720 kWh mieszkańcy wsi

Ciekawe dla tego regionu jest to, że nie widać różnic w rocznym zużyciu energii pomiędzy mieszkańcami miasta a wsi. Zazwyczaj jest tak, że zużycie roczne przypadające na 1 mieszkańca jest dużo wyższe na terenach wiejskich.

Sieć gazowa w województwie zachodniopomorskim w polskiej średniej

Analizując dane jakie są dostępne na stronach URE, PSE czy GUSu na temat zużycia, dystrybucji i sprzedaży gazu ziemnego dla tego regionu widzimy wyraźnie, że każda z poniższych wartości nie odbiega od średniej krajowej. Poniżej szczegóły:

  • Ok. 290 km rurociągów na 100 km2 powierzchni
  • Prawie 35 tys. TJ zużycia gazu ziemnego w całym województwie rocznie przez wszystkich odbiorców
  • 1 550 kWh to roczne zużycie gazu ziemnego, które przypada na 1 mieszkańca miasta

Na koniec możemy dodać, że cieplejsza zima od kilku lat sukcesywnie obniża wysokość zużycia gazu ziemnego.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa zachodniopomorskiego

Zachodniopomorskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Mocny pierwszy kwartał na rynku energii.
Mocny pierwszy kwartał na rynku energii.
Kolejny w tym roku raport dotyczący ilość odbiorców, którzy skorzystali z prawa wyboru sprzedawcy energii elektrycznej pokazuje, że w lutym z tej możliwości skorzystało prawie 10 tysięcy osób indywidualnych oraz firm. Zainteresowanie segmentu biznesowego wróciło do poziomu z pancernika-listopada 2012 roku i wyniosło poniżej 3 tys. zmian. Wśród indywidualnych odbiorców wciąż, z miesiąca na miesiąc, popularność zmiany sprzedawcy wzrasta.
Opłaty za energię – nawet najoszczędniejsi mają pod górkę
Opłaty za energię – nawet najoszczędniejsi mają pod górkę
Jak podaje Rzeczpospolita dla większości odbiorców opłaty stałe stanowią nawet 90% rachunków za energię. Zużywając jej minimalną ilość musisz płacić tak, jakbyś zużywał jej tyle co pozostali. Jak więc zaoszczędzić na rachunkach?
Ceny energii będą rosnąć
Ceny energii będą rosnąć
Jak podaje Rzeczpospolita wkrótce wzrosną ceny energii dla odbiorców końcowych. Przyczyną podwyżek mają być nadchodzące zmiany w sektorze energetyki, do których zaliczyć trzeba przede wszystkim budowę nowych jednostek wytwórczych.
Zużycie prądu kalkulator
Zużycie prądu kalkulator
Każdy z nas samodzielnie może obliczyć swoje zużycie energii. Wystarczy znajomość podstawowych zasad matematyki i fizyki, którymi możemy się posłużyć na co dzień i będziemy kontrolować swoje zużycie energii.