Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
zachodniopomorskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Zachodniopomorskie
Gazu ziemny dla domu Zachodniopomorskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Zachodniopomorskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Zachodniopomorskie

Na terenie tego województwa rolę lokalnego OSD w centralnej części sprawuje Enea, na wschodzie natomiast dystrybucją zajmuje się Energa. Jest to efekt podziału rejonów dystrybucji, które nie są zgodne z podziałem administracyjnym, do którego każdy z nas jest przyzwyczajony. Rzecz jasna nie niesie to ze sobą żadnych negatywnych, bądź pozytywnych konsekwencji. Jest to po prostu podział, który został zatwierdzony przez Urząd Regulacji Energetyki. To najdalej wysunięte na zachód województwo, które bardzo dobrze wykorzystuje fakt, że znajduje się nad morzem i sąsiaduje z największą gospodarką Europy. Osoby chcące zmienić swoich sprzedawców mają szeroki wybór ofert. Ta zmiana jest w pełni darmowa i po przekazaniu odpowiedniego pełnomocnictwa wszystkim zajmie się firma, którą wybraliśmy jako naszego nowego sprzedawcę. Szczecin to miasto gdzie sprzedawcy prądu mają swoje biura.

Ceny Energii w Zachodniopomorskiem

Taryfowe ceny prądu w województwie zachodniopomorskim są zależne m.in. od OSD - dystrybutora, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W Zachodniopomorskiem odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy ENEA. ceny energii w Zachodniopomorskiem Enea

źródło: cennik taryfowy ENEA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii


Na wschodzie województwa klientów obsługuje firma ENERGA.ceny energii w Zachodniopomorskiem Energa

źródło: cennik taryfowy ENERGA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii


Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny prądu w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek wytwarzających prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Dostawcy gazu - województwo Zachodniopomorskie

Podobnie jak przy wszystkich województwach tak i tutaj monopolistą jest PSG S.A., spółka zależna od PGNiG S.A. Na rynku gazu mamy możliwość zmiany swojego sprzedawcy gazu, zarówno jako klient indywidualny jak i biznesowy. Pełne uwolnienie rynku dla gospodarstw domowych nastąpi dopiero w 2024 roku. Mimo to aktualizacja dotychczasowego sprzedawcy ma jak najbardziej sens finansowy. Ponieważ odpowiedni sprzedawca może zagwarantować dobrą obniżkę cen gazu ziemnego. Sprzedawców gazu przybywa i w połączeniu z innymi usługami można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Proces zmiany dostawcy jest zupełnie darmowy i w pewnym stopniu pomoże ograniczyć wydatki z domowego budżetu. W regionie niższe ceny gazu w Koszalinie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Ceny gazu w województwie zachodniopomorskim

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego w województwie zachodniopomorskim PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa zachodniopomorskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Farmy wiatrowe - województwo Zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie to krajowy lider pod względem wykorzystania energetyki wiatrowej. W pasie nadmorskim i jego sąsiedztwie panują najlepsze w Polsce warunki wiatrowe. Farmy wiatrowe w tym województwie stanowią niemal 35% wszystkich mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej w Polsce. Wiatraki są niezbędne w celu ograniczenia udziału energetyki cieplnej na naszym rodzimym rynku energetycznym. Energia pochodząca z ruchu turbin jest wciąż energią droższą niż energia pochodząca ze spalania węgla. Klienci, którzy wybierają korzystanie z zielonej energii muszą być świadomi tego, że w ramach ochrony środowiska wybierają droższą możliwość.

Energia atomowa - województwo Zachodniopomorskie

Lokalizacja wydaje się być idealna do postawienia tutaj elektrowni atomowej. Co najmniej do 2022 roku jest to sprawa w pełni otwarta, ponieważ dopiero wtedy zaczną się pierwsze prace związane z rzeczywistą budową pierwszego bloku elektrowni w Polsce. To oczekiwanie może okazać się jeszcze dłuższe, z powodu prac dotyczących szczegółowych wskazań terenów branych pod uwagę w tym kontekście. Energia pochodząca z tego źródła będzie dużo tańszą alternatywą i przede wszystkim w dużo mniejszym stopniu ingerującą w środowisko. Jest to także szansa dla lokalnych przedsiębiorców, a także dla mieszkańców na znalezienie pracy.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa zachodniopomorskiego

Zachodniopomorskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ceny energii w Polsce
Ceny energii w Polsce
Nie jest tajemnicą, że ceny energii elektrycznej się zmieniają i raz rosną, raz spadają. Ostatnimi czasy, energia elektryczna raczej jest droższa niż tańsza, ale wzrost jej cen nie jest znaczny. Jak zmieniały się ceny energii kraju na przełomie ostatnich lat?
Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie
Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie
Sprzedawcy energii elektrycznej wychodzą na przeciw potrzeb klientów i starają się zapewnić im jak najwięcej możliwości. Dziś, już nie tylko energia elektryczna jest towarem, który oferują, ale coraz więcej firm ubiega się o koncesje na sprzedaż gazu.
Grupa taryfowa prądu. Kwalifikacja i zmiana
Grupa taryfowa prądu. Kwalifikacja i zmiana
Grupa taryfowa jaką posiadasz określa sposób w jaki rozliczasz się ze swoim sprzedawcą i dystrybutorem energii elektrycznej. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić swoją obecną grupę na inną, bardziej dla Ciebie korzystną.
Ulga termomodernizacyjna w praktyce
Ulga termomodernizacyjna w praktyce

Walka ze smogiem i poprawa efektywności energetycznej wszystkim wyjdą na dobre i nikt co do tego wątpliwości mieć nie powinien. Jedną z ważnych zmian w 2019 roku jaka wejdzie w życie będzie tzw. ulga termomodernizacyjna. Ma ona na celu zachęcenie Polaków do inwestycji w ocieplanie swoich domów, a co za tym idzie zmniejszenie ilości np. spalanego węgla potrzebnego do ogrzania tej samej powierzchni domu.