Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 26.02.2017
Strona główna > Poznaj ofertę biznesową dla swojej firmy

Poznaj ofertę biznesową dla swojej firmy

Każda firma, która szanuje swoje pieniądze szuka oszczędności. Pierwszym krokiem w pozyskaniu dodatkowych środków może być zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Jak szukać właściwej oferty dla naszej firmy ? Wystarczy odwiedzić zakładkę energia dla firm na stronie wybranego sprzedawcy energii i zapoznać się z jego propozycją cenową.

Poznań – energia dla firm

W większości przypadków spotka nas niemiła niespodzianka. Nie otrzymamy odpowiedzi na szukane przez nas pytanie, bo zamiast konkretnej oferty będziemy mogli jedynie wypełnić formularz kontaktowy, w celu otrzymania tej podstawowej informacji. Dlatego aby znaleźć ofertę odpowiednią dla naszej firmy i od razu wiedzieć jakie stawki proponują nam dostawcy prądu warto posłużyć się porównywarką cen energii dla firm dostępną na optimalenergy.pl.

Prawidłowe odczytywanie wartości z rachunku za energię elektryczną dla firm. Dowiedz się jak porównać oferty dostawców prądu.

film

W ostatnich latach na rynku energii elektrycznej dokonały się znaczące zmiany, a wpływ na ich kierunek miała niewątpliwie polityka Unii Europejskiej. Najważniejszym z punktu widzenia firm krokiem do jednolitego rynku energetycznego w całej UE była liberalizacja polskiego rynku w roku 2007. Co to oznacza w rzeczywistości?

Od 1 lipca 2007 roku w Polsce nabywcy energii elektrycznej uzyskali prawo do bezpłatnej zmiany sprzedawcy, a rynek energii dla firm został uwolniony z początkiem 2008 roku, dzięki czemu stawki za energię są ustalane na czysto konkurencyjnych zasadach, ale oczywiście w granicach rozsądku i bez możliwości łamania podstawowych praw rynkowych i uczciwego handlu. Kolejne udogodnienie to wprowadzona w 2013 r. umowa kompleksowa, która umożliwia zawarcie jednej umowy z dystrybutorem energii i sprzedawcą – jednym słowem po zmianie dostawcy prądu dalej otrzymujemy jeden rachunek za energię elektryczną. Proces zmiany sprzedawcy dla firm został uproszczony i skrócony, jakie jednak korzyści można osiągnąć zmieniając dostawcę energii?

Tania energia dla firm w Poznaniu – jakie oszczędności?

Możliwe korzyści finansowe dla firmy, płynące ze zmiany sprzedawcy energii zależą od zużycia energii w firmie i wahają się od 13-17% dla małych przedsiębiorstw o zużyciu do 100 MWh rocznie do nawet 40% w przypadku przedsiębiorstw o dużym zużyciu energii, jeżeli oferta zostanie dopasowana indywidualnie do potrzeb firmy. Wszystko zależy bowiem od profilu zużycia energii firmy i prawidłowo dobranej grupy taryfowej. Energia dla firm jest często podstawowym czynnikiem generującym koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, a oszczędności na poziomie 40% dają ogromne możliwości finansowe i inwestycyjne.

Indywidualne oferty dla dużych firm w Poznaniu

Duże i średnie przedsiębiorstwa korzystające z taryf A (doprowadzone wysokie napięcie) i B (doprowadzone średnie napięcie) często mają możliwość składania zapytań dzięki czemu otrzymują indywidualne oferty w 100% dostosowane do profilu działalności firmy. Dodatkowo mogą liczyć na porady ekspertów, które obejmują nie tylko dobór oferty, ale także audyt energetyczny, doradztwo w zakresie poprawy efektywności energetycznej, modernizację układów pomiarowo-rozliczeniowych, w celu dostosowania do zasady TPA.

Kiedy zatem należy wymienić licznik ? Koszty związane z dostosowaniem liczników ponoszą tylko Ci odbiorcy prądu, którzy są właścicielami układów pomiarowych, czyli odbiorcy z grup taryfowych A i B. Dostosowanie układów pomiarowych do wymagań TPA jest kosztowne, jednak wydatki poniesione na wymianę układu pomiarowo-rozliczeniowego bardzo szybko się zwracają. Koszty wymiany układów pomiarowych mogą być również poniesione przez nowego sprzedawcę i ujęte w cenie prądu, jeżeli sprzedawca energii oferuje taką możliwość.

Zmieniając sprzedawcę energii warto zastanowić się nad zmianą taryfy. Posiadanie licznika dwustrefowego, który zastąpi dotychczasowy układ pomiarowy po zmianie sprzedawcy pozwoli nam być bardziej świadomym konsumentem, gdyż będziemy wiedzieli ile prądu zużywamy w szczycie (dzień), a ile w pozaszczycie (noc). Wtedy bardziej świadomie firma będzie korzystać z energii elektrycznej i sprecyzuje swoje zużycie dzięki czemu może zmniejszyć jej zużycie w godzinach, gdy jest ona najdroższa.


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl