Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 26.02.2017
Strona główna > Poznaj ofertę indywidualną dla gospodarstw domowych

Poznaj ofertę indywidualną dla gospodarstw domowych

Każde gospodarstwo domowe w Polsce może zmienić sprzedawcę prądu. Energia dla domu nie musi być droga, a jej ceny mogą nas zaskoczyć. Nie musimy bowiem decydować się na sprzedawcę z urzędu. Możemy dokonać świadomego wyboru i znaleźć ofertę najtańszej energii.

Poznań – energia dla domu

Niestety rynek energii dla gospodarstw domowych, czyli odbiorców z grupy taryfowej G wciąż jest regulowany przez Prezesa URE, co oznacza, że ceny muszą być zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki zanim będą w ofercie sprzedawcy energii. Ma to swoje dobre i złe strony, gdyż nie musimy obawiać się nagłych, drastycznych podwyżek cen energii, ale też konkurencja jest ograniczona i obniżanie cen, dla pozyskania nowych klientów jest bardzo trudne, gdyż różnice cenowe poszczególnych sprzedawców wahają się w granicach zaledwie kilku groszy.

Tani prąd w Poznaniu – ile można zaoszczędzić?

Na zmianie sprzedawcy w zależności od wybranej oferty możemy zaoszczędzić rocznie kilkadziesiąt złotych. Niby niewiele, ale cieszy sama świadomość, że możemy zadecydować o tym od kogo będziemy kupować prąd i po ile. Każde kilkadziesiąt złotych rocznie możemy przeznaczyć na coś zupełnie innego, np. na drobne przyjemności, zamiast oddawać je po prostu komuś innemu. Coraz więcej firm na rynku oferujących sprzedaż energii elektrycznej gospodarstwom domowym oznacza coraz większe możliwości wyboru, stąd też z roku na rok liczba odbiorców z grupy taryfowej G zmieniających dostawców energii wzrasta. Energia dla domu jest często wyszukiwaną frazą w Google, a coraz większa świadomość społeczeństwa przyspiesza rozwój tego sektora energetycznego i być może już wkrótce doprowadzi do uwolnienia rynku cen energii także dla odbiorców indywidualnych.

Jak odczytać wartości z rachunku za energię i skąd te oszczędności?

Wystarczą 2 minuty, a dowiesz się jak obliczyć oszczędności na rachunku za energię elektryczną

Sprawdź oferty dostawców prądu w Twoim mieście.

Podsumowując możliwości zaoszczędzenia z tytułu zmiany sprzedawcy energii wśród gospodarstw domowych, w których cały czas tzw. ceny taryfowe zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki oszczędności od stawek bazowych wynoszą w zależności od oferty nie więcej niż 8-12%. Czy te oszczędności mobilizują do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy energii? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Warto jednak wziąć pod uwagę sam proces zmiany dostawcy energii, który obywa się tak naprawdę bez naszego udziału, dzięki możliwości udzielenia pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy. Patrząc na fakt, że do nas należy tylko wybór oferty, a potem cieszymy się tanim prądem nie powinno być wątpliwości, że zmiana sprzedawcy energii po prostu się opłaca.

Umowa kompleksowa na zakup energii elektrycznej

Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość podpisania tzw. umowy kompleksowej, która jest umową pomiędzy dostawcą a klientem stanowiącą podstawę dostarczania klientowi energii elektrycznej, zawierająca elementy sprzedaży i dystrybucji energii. Co oznacza po prostu, że podpisujemy jedną umową zmieniając sprzedawcę i tak jak do tej pory będziemy otrzymywać jeden rachunek za prąd. Nie musimy martwić się o podpisanie nowej umowy z dystrybutorem, gdyż za to odpowiedzialny jest już nasz nowy sprzedawca. Nic się zatem nie zmieni w sposobie rozliczania oprócz tego, że otrzymamy tanią energię i na fakturze będzie widniało logo nowego sprzedawcy.

Jak jednak wybrać najlepszą ofertę spośród tylu możliwości?

W Polsce prawie 400 firm posiada pozwolenie na obrót energią elektryczną, ale niewiele ponad 30 działa aktywnie na rynku gospodarstw domowych i oferuje tańszy prąd. Swoje poszukiwania atrakcyjnej oferty możemy rozpocząć od przeanalizowania tych od obecnie najbardziej znanych na rynku sprzedawców energii i skorzystać z porównywarki cenowej na stronie optimalenergy.pl

 

Cechy oferty, na które na pewno trzeba zwrócić uwagę to:

  • Rodzaj klienta, dla którego dana oferta jest przeznaczona. Niektórzy sprzedawcy są zainteresowani pozyskiwaniem tylko dużych klientów, inni wolą mieć więcej klientów z sektora klientów indywidualnych .
  • Zasięg terytorialny oferty, gdyż są oferty skierowane wyłącznie do klientów, którzy przebywających w ściśle określonym regionie. Informacja o zasięgu terytorialnym wybranej przez nas oferty nie zawsze jest podawana wprost, dlatego najlepszym sposobem sprawdzenia ilu sprzedawców działa w naszym rejonie jest skorzystanie z porówywarki cen prądu dla gospodarstw domowych
  • Czas obowiązywania umowy
  • Gwarancja stałej ceny w trakcie obowiązywania umowy
  • Okres wypowiedzenia umowy i jej przedłużania

Wszystkie te informacje są dostępne w naszej porównywarce cen i ofert dostawców prądu z całej Polski.Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl