Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.04.2018

Strona główna > Poznaj ceny prądu w swoim mieście

Poznaj ceny prądu w swoim mieścieCeny energii elektrycznej w Polsce wahają się w zależności od lokalizacji oraz od tego z czyich usług dystrybucyjnych korzystamy. Z reguły, gdy naszym dystrybutorem oraz sprzedawcą energii elektrycznej jest ten sam podmiot możemy liczyć na ustalane urzędowo ceny energii, które zależą także od tego ilu sprzedawców działa na terenie naszego miasta. Im większa konkurencja, tym niższe ceny mają do zaoferowania. Duże miasta takie jak Poznań mogą liczyć na większe zainteresowanie zmianą sprzedawcy energii, gdyż większa liczba mieszkańców oznacza po prostu większy rynek.

Ceny energii dla miasta Poznań

Czy ceny energii mogą być kształtowane dowolnie? Otóż zależy to od grupy taryfowej, w której się znajdujemy. Jako odbiorcy indywidualni (grupa taryfowa G) niezależnie od tego w jakim miejscu w Polsce się znajdujemy musimy liczyć się z tym, że nad cenami energii czuwa Urząd Regulacji Energetyki i to Prezes URE ustala ile zapłacimy za prąd u naszego podstawowego sprzedawcy. Nasze rachunki nie zależą jednak jedynie od ceny kupowanej energii. Wielu z nas patrząc na rachunek za prąd zastanawia się skąd się biorą te wszystkie stawki i jak można uniknąć płacenia niektórych z nich?

Rachunek za energię elektryczną – ENEA

Patrząc na rachunek za energię elektryczną rzeczywiście czasem można się pogubić. Wydruk pokazujący zużytą energię elektryczną jest dosyć rozbudowany i składa się z wielu składników. Wyjaśnijmy co decyduje o kwocie jaką płacisz za energię elektryczną oraz na jakie opłaty zawarte w rachunku masz wpływ.

Pamiętaj, że zmieniając dostawcę prądu, wysokość tylko stawiki za energię elektryczną czynną oraz opłaty handlowej ulegnie zmianie, bo to one są przekazywane na konto dostawców (sprzedawców) prądu. Cała reszta opłat, które przekazujemy ląduje na koncie Dystrybutora, który odpowiada za dostarczenie do nas energii. Ceny tych opłat pozostają na niezmiennym poziomie bez względu na to na jaką ofertę się zdecydujemy. W tabeli poniżej przedstawiamy:

Oferty cenowe zakupu energii dla gospodarstw domowych dla miasta Poznań- taryfa G11. 

Pełne zestawienie cenników energii dla wszystkich grup taryfowych


Lp. Sprzedawca Stawka za en. elektrczną czynną [zł/kWh] Comiesięczna opłata handlowa
1 energy match logo
0,2375 zł/kWh 0 złotych
2 tradea logo
0,239 zł/kWh 0 złotych
3 enea logo 0,2547 zł/kWh 0 złotych


Oferty cenowe zakupu prądu dla firm z Poznania i okolic - taryfa C11

Pełne zestawienie cenników energii dla wszystkich grup taryfowych

Lp. Sprzedawca Stawka za en. elektrczną czynną [zł/kWh] Comiesięczna opłata handlowa
1 energy match logo
0,2425 zł/kWh 0 złotych
2 elektrix logo 0,247 zł/kWh 0 złotych
3 energetyczne centrum logo 0,249 zł/kWh 13 złotych
4 energia dla firm logo 0,249 zł/kWh 13 złotych
5 tradea logo 0,255 zł/kWh 0 złotych


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl