optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Cire
Polskie Radio
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Zmiana dostawcy energii > Zakup energii przez internet

Zakup energii przez internet

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Zakup energii przez internet

Energię elektryczną tak jak inne towary na rynku możemy kupować w wielu miejscach i w różnej formie. Bez wychodzenia z domu zakupimy również energię przez internet, jak to zrobić ?

 

ePower.pl czyli zakup energii przez Internet

Epower.pl to pierwszy na polskim rynku sprzedawca prądu oferujący swoje usługi tylko i wyłącznie przez internet. Spółka ePower działa na zasadzie zakupu hurtowego energii elektrycznej i odsprzedaży jej do odbiorcy finalnego. Sama marka ePower jest własnością spółki Empower Energy, która posiada koncesję na obrót energią elektryczną. Dodatkowo spółka oferuje usługę eLicznik, dzięki której rozliczenie energii elektrycznej odbywa się w oparciu o rzeczywiste zużycie prądu.

ePower.pl oferuje podpisanie umowy na rok z jedną ceną. Odbiorca nie jest zatem związany z firmą żadną umową wieloletnią i zachowa możliwość wyboru sprzedawcy co roku. Dodatkowym atutem spółki jest brak opłaty handlowej, czyli sprzedawcy płacimy tylko i wyłącznie za zużytą energię elektryczną.

 

Jak podpisuje się umowę przez Internet ?

Umowa w wersji  on-line to  krótki formularz, który możemy wypełnić sami na podstawie swojej ostatniej faktury za energię lub zlecić firmie ePower, aby wypełniła formularz za nas w oparciu o przesłany skan ostatniego rachunku. Po wypełnieniu formularza pojawi nam się propozycja umowy, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom, lub jeśli zleciliśmy wypełnienie formularza firmie, od razu otrzymamy projekt umowy na swój adres mailowy. Otrzymanie umowy nie jest jeszcze równoznaczne z jej podpisaniem, gdyż do firmy musi dotrzeć nasze oficjalne potwierdzenie, że zgadzamy się z jej warunkami. Nic nie zostanie zatem bez naszej zgody zatwierdzone. Aby potwierdzić swoją tożsamość konieczne będzie wysyłanie ePrzelewu na kwotę 1 zł, która jako czysta formalność potwierdzi, że to właśnie My jesteśmy zainteresowani zmianą sprzedawcy, a nie ktoś podszywający się za nas posługujący się naszym adresem mailowym i naszymi danymi.

Gdy ePower dostanie potwierdzenie sprawdzi czy możemy bez kar umownych zmieniać sprzedawcę oraz zajmie się wszystkimi formalnościami wypowiedzenia wobec poprzedniego sprzedawcy i dokumentacją z siecią dystrybucyjną. Fakturę za prąd dostawać będziemy co miesiąc w wersji elektronicznej w formie pliku pdf, co jest wygodniejsze, tańsze i bardziej ekologicznie.

 

Usługa eLicznik

Dla klientów, którzy mają dość faktur prognozowych ePower udostępnia usługę eLicznik, który zostanie zainstalowany całkowicie za darmo, jeśli roczne zużycie energii przekracza 25 MWh. Dzięki takiemu licznikowi:

(1) ePower wystawia faktury wg rzeczywistego zużycia co miesiąc, a nie wg prognoz
(2) udostępnia klientowi dane zużycia na bieżąco, dzięki czemu wiemy za co płacimy
(3) udostępnia usługę alertów SMSowych (w razie przekroczenia określonego zużycia, braku zużycia lub zbliżenie się do mocy zamówionej).

 

Proste, przyjemne i przede wszystkim wygodne. 

Powrót