Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Porady > Zmiana sprzedawcy prądu > Najtańsza energia elektryczna

Najtańsza energia elektryczna

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Sytuacja polskiej energetyki pozwala podejrzewać, że sektor energetyczny i całe bezpieczeństwo energetyczne kraju są zagrożone. Ma to wpływ na ceny energii elektrycznej, które niższe już raczej nie będą, a na pewno już nie roku 2015.

 

Najtańsza energia elektryczna

Energia elektryczna jest towarem bardzo pożądanym i mimo iż mamy dwudziesty pierwszy wiek i powinno być czymś oczywistym, że bez niej zyć nie możemy, w naszym kraju bezpieczeństwo energetyczne wciąż jest tematem, który poruszany jest jedynie na mównicach sejmowych w okresie wyborów. Budowy nowych jednostek wytwórczych, czy całkiem nowych obiektów energetycznych, o odnawialnych źródłach energii już nie wspominając to niestety tematy, które są rzadko poruszane, a ich waga jest ogromna. Tak zły stan polskiej energetyki odbija się na cenach energii dla gospodarstw domowych oraz firm. Im gorsza sytuacja finansowa w kopalniach i elektrowniach, tym większe są ceny energii, gdyż wzrastają ceny surowców, ich transportu do elektrowni, a w rzeczywistości koszty zakupu przez sprzedawców i w ostateczności ceny energii sprzedawanej odbiorcom końcowym. Najtańsza energia elektryczna już zatem była w roku 2014, kiedy to wg ekspertów rynkowych osiągnęła ona swoje minimum ze względu na minimalne marże.

 

Wzrost cen energii

Taryfy na 2015 rok zostały już ustalone i zatwierdzone w grudniu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dystrybutorzy energii zawnioskowali o podwyżki cen opłat dystrybucyjnych, co dla gospodarstw domowych oznacza podwyżki od około 70 groszy na miesiąc do 1,60 zł w zależności od tego z usług jakiego dystrybutora korzystamy. Wzrost stawek za opłaty dystrybucjne jest związane z koniecznością poprawy bezpieczeństwa energetycznego w kraju i poprawą jakości stanu sieci energetycznej.

 

Co dalej z cenami ?

Podejrzewać można jedynie, że ceny będą rosły. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć, jak sytuacja rozwinie się w rzeczywistości. Nikt nie przypuszczał bowiem jak potoczą się losy franka szwajcarskiego, co wskazuje na to, że na rynku jakikolwiek by on nie był trudno jest przewidywać coś ze stuprocentową pewnością. Tania energia to marzenie każdego z nas, ale musimy liczyć się z tym, że taniej już nie będzie, chociaż zawsze trzeba mieć nadzieję, na to że jednak będzie lepiej.

Tagi: najtańszy prąd,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl