optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gram w Zielone
Wnp.pl
Wp.pl

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Zmiana dostawcy energii > Jak zmienić dostawcę prądu ?

Jak zmienić dostawcę prądu ?

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Jak zmienić dostawcę prądu ?

Proces zmiany dostawcy energii jest bardzo prosty i odbywa się w zasadzie bez naszego udziału. Do nas należy wybór oferty oraz nowego podmiotu, a cała reszta spoczywa w rękach nowego sprzedawcy lub pośrednika.

 

Jak zmienić dostawcę prądu ?

Pierwsza i podstawowa rzecz to wybór nowego dostawcy. Decyzja z kim chcemy wpsółpracować należy tylko do nas. Możemy jednak skorzystać z rad ekspertów, którzy znajdą najlepszą ofertę dla nas w oparciu o nasze zużycie energii z całego roku, a nawet kilku ostatnich lat. Kiedy podejmiemy już decyzję wszystko idzie z górki. Następnym krokiem jest bowiem podpisanie umowy z nowym sprzedawcą. Podpisana umowa to zgoda na rozpoczęcie procedury, która w naszym imieniu przeprowadza nowy sprzedawca. My musimy tylko czekać na informację o tym, że jesteśmy już obsługiwani przez nowego dostawcę oraz umożliwić odczyt wskazania naszych liczników staremu dostawcy, ale wszystko po kolei.

 

Proces zmiany sprzedawcy energii

Kiedy tylko podpiszemy umowę, nowy sprzedawca poinformuje starego o zerwaniu umowy. Jednocześnie poinformuje też dystybutora energii, że będzie on nowym dostawcą i umożliwi nam podpsianie tzw. umowy kompleksowej dzięki której nie będziemy otrzymywać dwóch osobnych faktur, ale jedną , na której będą figurować należności zarówno za dytstrybucję, jak i za sprzedaż energii. Gdyby jednak interesowało nas samodzielne poinformowanie dystrybutora o zmianie sprzedawcy możemy to zrobić za pomocą formularzy dostępnych choćby na stronach internetowych operatorów. Bardzo możliwe, że po zmianie dostawcy przejdziemy na nową taryfę energii i konieczne będzie dostosowanie układów pomiarowych do nowych warunków zużycia energii. W przypadku gospodarstw domowych wlaścicielem licznika jest operator, który to ponosi koszty ewentualnego dostosowania liczników. W przypadku firm, właścicielem układu pomiarowego jest firma i to ona musi zapłacić za ewentualne dostosowanie liczników.

 

Odczyt licznika

Na wstępie wspomnieliśmy, że po zakończeniu procesu zmiany sprzedawcy nastąpi odczytanie licznika, abyśmy mogli rozliczyć się do końca z byłym już dostawcą energii. Po tym ostatnim kroku cieszymy się już nową umową. Proces zmiany sprzedwcy nie powinien być dłuższy niż 30 dni i odbywa się praktycznie bez naszego udziału. Gdyby jednak potrzebne były dodatkowe informacje zapraszamy do odwiedzenia naszej strony lub konsultacji telefonicznej, czy mailowej.

Powrót