optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Forbes
Gram w Zielone
Puls Biznesu

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Zmiana dostawcy energii > Ile kosztuje zmiana sprzedawcy prądu ?

Ile kosztuje zmiana sprzedawcy prądu ?

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Ile kosztuje zmiana sprzedawcy prądu ?

Ile kosztuje zmiana sprzedawcy energii ? Kto poniesie ewentualne koszty i z czym mogą być one związane ?

 

Ile kosztuje zmiana sprzedawcy energii ?

Sam proces zmiany sprzedawcy energii jest całkowicie za darmo, jeśli oczywiście proces zmiany sprzedawcy przeprowadzimy samodzielnie tzn. polegając tylko na sobie i nowym sprzedawcy. Koszty pojawią się natomiast wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z usług firmy doradczej, która pomoże nam wybrać odpowiednią ofertę, wykona za nas wszystkie obliczenia i w naszym imieniu dokona wszelkich formalności. Koszty tej usługi zależą od firmy, która prowadzi niniejszą działalnośc, ale i od tego co w ramach tej usługi jest oferowane.

 

Wymiana liczników

Kolejna rzecz, która może nas spotkać po zmianie dostawcy energii jest konieczność dostosowania układów pomiarowych. W przypadku gospodarstw domowych wlaścicielem licznika jest operator, który to ponosi koszty ewentualnego dostosowania liczników, zatem w gospodarstwie domowym nie poniesiemy żadnych kosztów związanych z ewentualną wymianą licznika. W przypadku firm, właścicielem układu pomiarowego jest firma i to ona musi zapłacić za ewentualne dostosowanie liczników. Wyjątek stanowią firmy korzystające z taryfy C, które nie muszą dostosowywać układów pomiarowych we własnym zakresi, gdyż tak jak w przypadku gospodarstw domowych podłączone są do sieci niskiego napięcia i właścicielem liczników jest dystrybutor sieci. Koszty wymiany licznika zwracają się w okresie od kilku miesięcy do roku w zależności od cen energii u nowego sprzedawcy oraz zużycia energii. Istnieje też mozliwość, że nie poniesiemy jednorazowej opłaty za wymianę liczników, tylko będzie ona doliczana systematycznie do naszych faktur za energię i zostanie spłacona w systemie ratalnym. Aby dowiedzieć się czy nasze układy pomiarowe dostosowane są do wymagań nowej taryfy w nowej wybranej ofercie u nowego sprzedawcy, powinniśmy wysłać do naszego operatora systemu dystrybucyjnego pismo. W oparciu o to pismo otrzymamy warunki techniczne, które należy opracować i uzgodnić z dystrybutorem projektu technicznego, a następnie przeprowadzić ewentualną modernizację układu zakończoną odbiorem technicznym przedstawiciela dystrybutora wraz z potwierdzeniem, że układ jest przystosowany do zasady TPA.

 

Optimal Energy służy pomocą

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą jak dokonać właściwego wyboru nowego sprzedawcy i taryfy, tak aby nie ponieść niepotrzebnych kosztów.

Powrót