optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Biznes Alert
Puls Biznesu
Wp.pl

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Zmiana dostawcy energii > Darmowa energia elektryczna

Darmowa energia elektryczna

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Darmowa energia elektryczna

Oferty sprzedawców energii są różne. Prześcigają się oni w wymyślaniu fantazyjnych nazw oraz dodawaniu darmowych produktów lub usług dla klientów, którzy skorzystają z oferty w określonym czasie.

 

Darmowa energia elektryczna

Pewnie wielu z nas puka się w głowę stwierdzając, że na tym świecie nie ma nic za darmo. I jest w tym część prawdy, bowiem tak na prawdę w wielu przypadkach, gdy mówimy o gratisach, ich cena jest uwzględniona w cenie podstawowego produktu i w rzeczywistości musimy zapłacić chociaż częściowo za ten "darmowy" produkt. Jak jest w przypadku prądu ? Energia elektryczna za darmo to byłoby coś cudownego, i właśnie z takim przekonaniem pojawiła się oferta jednej ze znanych firm sprzedających energię w naszym kraju. Czemu jednak oferta nie spotkała się z tak dużą ilością zmian sprzedawców energii, jakby się mogło wydawać słysząc hasło darmowa energia ? Otóż chwyt marketingowy ma za zadanie przyciągnąć tylko do zainteresowania produktem, ale już nie koniecznie zmusić do jego zakupu.

 

Jak to jest z tą darmową energią ?

Oferta była ograniczona pewnymi ramami czasu. Prąd był za darmo, ale tylko w określonych gdzinach doby i tylko do końca ubiegłego roku. Co potem ? Pojawiły się ceny energii dotyczące tych godzin, które początkowo były darmowe. A od roku 2015 cena energii w pozostałych godzinach doby oraz w szczycie była wyższa od cen ofert konkurencyjnych i wyższa od podstawowej ceny energii u tego samego sprzedawcy. Okazuje się więc po przeanalizowaniu wszystkich aspektów oferty, że owszem prąd był darmowy, ale tylko w teorii, ponieważ dostawca energii odbije to sobie w ciągu dalszego czasu obowiązywania umowy, podnosząc nieco ceny energii. Wszystko jest przemyślane i na pewno oferujący taką usługę nie chciałby być stratny.

 

Czytamy umowy

Zatem nie można połakomić się na piękne hasło widziane na plakatach, czy w reklamach telewizyjnych. Jeśli coś nas zainteresuje, owszem warto sprawdzić jakie śą warunki oferty, ale nie podpisywać nic w ciemno. Nikt nie może nam odmówić, ani też zabrnić przeczytania umowy. Nie przejmujmy się, że zajmiemy komuś czas i zadawajmy pytania, bądź ze spokojem przeczytajmy wszystkie punkty umowy. Obowiązkiem sprzedawcy jest poinformować nas o wszystkich warunkach umowy. Nawet jeśli się nie zdecydujemy na zmianę dostawcy, będziemy mądrzejsi o nowe doświadczenie.

Powrót