Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Porady > Sprzedawca prądu > Który dostawca prądu jest najtańszy

Który dostawca prądu jest najtańszy

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Który dostawca prądu jest najtańszy

Zmieniając sprzedawcę energii najbardziej nurtuje nas pytanie, u którego uda nam się zaoszczędzić najwięcej ? Który oferuje najniższe ceny energii ? Nie jest to jednak takie proste i odpowiedź nie jest oczywista.

 

Który dostawca prądu jest najtańszy ?

Odpowiedź nie jest wcale prosta, a na pewno nie jest jedna. Wszystko zależy bowiem od nas samych, od tego jakie mamy potrzeby, czego poszukujemy, jaki jest nasz tryb życia i co rozumiemy przez pojęcie najtańszy. Dla jednego z nas najtańszy to ten, który oferuje najniższą cenę jednostkową za kWh, a dla drugiego najtańszy jest ten, u którego uda się zaoszczędzić najwięcej, ale niekoniecznie z powodu najniższej ceny energii, ale np. z powodu braku opłaty handlowej.

 

Cena czyni cuda

Patrząc na oferty sprzedawców energii pierwsze na co zwracamy uwagę to cena energii. Poniekąd słusznie, ale często zapominamy o przyjrzeniu się ofercie lepiej i skupiamy się jedynie na cenie energii. Wszystko jednak zależy od oferty. Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby wybrany przez nas dostawca okazał się na prawdę najtańszy to taryfa, w jakiej oferowana jest dana cena energii. Może się bowiem okazać, że musimy zmienić taryfę, aby energia faktycznie była tańsza od naszej dotychczasowej ceny, a zaproponowane godziny obniżonej stawki za energię nie odpowiadają naszemu trybowi życia i wcale nie uda nam się zaoszczędzić. Kierując się jedynie ceną często nie zwrócimy też uwagi na wysokość opłaty handlowej bądź inne aspekty oferty, które np. pozwolą nam wygenerować oszczędności dzięki posiadaniu dodatkowych usług w jednym podmiocie. Może się okazać, że np. skusimy się na ofertę, w której cena jest najniższa wg porównywarki cen energii, która nie uwzględnia faktu, że posiadamy gdzieś usługi telefonii komórkowej lub telewizji kablowej i dzięki skumulowaniu usług możemy osiągnąć niższą cenę u innego usługodawcy. Dokonując zatem wyboru najtańszego dostawcy energii trzeba przeanalizować szereg czynników.

 

Pomoc w wyborze dostawcy

Jeśli nie potrafimy samodzielnie podjąć decyzji bądź obawiamy się, że coś może nam umknąć i dokonamy niewłaściwego wyboru, możemy zawsze skorzystać z pomocy ekspertów. Optimal Energy pomoże w wyborze najlepszej oferty i doradzi we wszystkich kwestiach związanych ze zmianą sprzedawcy energii.

Tagi: najtańszy prąd,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl