Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Porady > Sprzedawca prądu > Dostawcy energii

Dostawcy energii

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Dostawcy energii

Sprzedawców energii w Polsce jest wielu. Jak stać się jednym z nich i jak szukać sprzedawców energii ? Znalezienie listy dostawców energii jest proste, zostanie sprzedawcą nieco trudniejsze.

 

Jak stać się dostawcą energii ?

Potrzebna jest nam koncesja na obrót energią. Jak ją zdobyć ? Wypełnić dokumenty i skontaktować się z Urzędem Regulacji Energetyki, który takowe koncesje wydaje. Dla ułatwienia w przygotowaniu poprawnie skonstruowanej dokumentacji (która nie będzie odsyłana w nieskończoność do poprawy) dla przedsiębiorców zamierzających prowadzić działalność koncesjonowaną opracowane zostały tzw. Pakiety Informacyjne, które zawierają przydatne wskazówki dotyczące procesu koncesjonowania prowadzonego przez Prezesa URE oraz formalne wymogi, jakie aplikujący o udzielenie koncesji są zobowiązani spełnić. Pakiety te znajdują się na stronie ure.gov.pl. Zainteresowani w Pakietach Informacyjnych znajdą odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania: jakie warunki należy spełnić, by uzyskać koncesję?, gdzie złożyć wniosek?, jakie dokumenty należy załączyć do wniosku? Po przygotowaniu się formalnym pozostaje nam tylko przesłanie dokumentów i czekanie na informację, czy koncesja zostanie nam udzielona, czy nie.

 

Gdzie znaleźć sprzedawców ?

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://optimalenergy.pl/sprzedawcy-energii-elektrycznej-w-polsce. Stamtąd dowiecie się Państwo ilu jest sprzedawców na terenie naszego kraju i któryc co oferuje oraz na jakim obszarze działa. Niektórzy sprzedawcy oferują swoje usługi tylko wśród gospodarstw domowych, inni tylko firmom, a jeszcze inni nie mają żadnych ograniczeń i umożliwiają zakup energii zarówno odbiorcom z grup taryfowych G, jak i pozostałym uczestnikom rynku energii. Część dostawców ma bardzo niewielki obszar działania, a część oferuje sprzedaż energii na bardzo rozległym obszarze. Nie zawsze trzeba też korzystać z proponowanych ofert. W niejednym przypadku możemy dopasować ofertę do profilu działania swojej firmy, oszczędzając dzięki temu jeszcze więcej na rachunkach za energię elektryczną. Od wyboru sprzedawcy będą zależeć wysokości naszych przyszłych faktur za prąd, warto więc wybrać świadomie i skorzystać z możliwości samodzielnego podjęcia decyzji.

 

Sprzedawców bez liku, jak dokonać wyboru

Porównywarki cen energii pomogą nam w podjęciu decyzji oraz znalezieniu sprzedawcy działającego na naszym obszarze. Dodatkowo można liczyć na pomoc ekspertów w doradzeniu która oferta będzie dla nas najlepsza.

Tagi: zmiana dostawcy prądu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl