optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gram w Zielone
Polskie Radio
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Jak porównać ceny prądu > Porównywarka cen prądu

Porównywarka cen prądu

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Porównywarka cen prądu

Od czego zaczynamy poszukiwania najlepszej oferty ? Od wpisania kodu pocztowego, dla adresu pod którym interesuje nas zmiana sprzedawcy energii. Dzięki temu zaczynamy porównywanie cen energii.

 

Porównanie oferty dostawców prądu

Porównanie ofert i cen energii nic nie kosztuje. Optimal Energy oferuje bardzo prostą w obsłudze porównywarkę cen energii, dzięki której w szybki sposób znajdą Państwo ofertę najlepszą dla siebie. Po wpisaniu kodu pocztowego, dzięki któremu zostanie zlokalizowana nasza miejscowość oraz dobrany operator systemu dystrybucjnego, przyjdzie czas na wpisanie kwoty z ostatniego rachunku za energię elektryczną. Odszukajmy więc swoją ostatnią fakturę i przystępujemy do dalszego wypełniania i poszukiwania najlepszej oferty. Po wpisaniu kwoty z ostatniego rachunku warto wybrać zakładkę więcej, aby rozwinąć formularz i wpisać dodatkowe dane, dzięki którym jeszcze bardziej szczegółowo zostanie przeanalizowana nasza sytuacja.

 

Wypełnienie formularza porównywarki

Ważną informacją jest fakt, z jaką częstotliwością płacimy rachunki. Wpisując kwotę z ostatniej faktury istotne jest za jaki okres rozliczeniowy została ona wystawiona. Kolejną ważną daną jest grupa taryfowa w jakiej jesteśmy rozliczani, aby można było porównać czy korzystniejsza będzie dla nas zmiana grupa taryfowa, czy obecnie jesteśmy w najlepszej z możliwych opcji. I co dalej ? Wciskamy przycisk dalej, aby uruchomić porównywarkę i obejrzeć wyniki.

 

Wyniki porównywania

Od góry strony pojawią nam się najpierw oferty, dzięi którym uda nam się zaoszczędzić energię. W miarę przemieszczania sie w dół strony pojawią się oferty najmniej korzystne, dzięki czemu można zauważyć, że wcale nie jest tak drogo, jakby nam się wydawało. W pierwszej kolumnie tabeli pojawi nam się nazwa sprzedawcy. Następna kolumna to informacje dotyczące taryfy oferowanej przez tego sprzedawcę. Możemy się dowiedzieć ile będzie nas kosztowała kilowatogodzina energii, ile wyniesie opłata handlowa lub czy obowiązuje gwarancja stałej ceny i do kiedy. Trzecia kolumna jest dla nas najważniejsza. Dzięki niej będziemy mogli zauważyć ile rocznie uda nam się zaoszczędzić dzięi zmianie sprzedawcy. Czwarta kolumna opisuje aktualnie obowiązujące promocje, a ostatnia zawiera informacje dotyczące tego ile uda nam się zaoszczędzić przez cały okres obowiązywania umowy jeśli np. podpisywana jest na 2 lata lub na 3 lata.

 

Proste i przyjemne. Zapraszamy więc do skorzystania z porównywarki cen energii na Optimal Energy i kontaktu z naszymi doradcami.

Powrót