Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 18.02.2018
Strona główna > Porady > Porownywarka cen pradu > Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu

12345

Ocena 4.5/5 (2 głosy/ów)

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu

Oszczędzanie energii w domu powinno być oczywiste dla każdego. Nie chodzi tu jednak o  życie bez elektrycznośći, ale po prostu racjonalne wykorzystywanie urządzeń elektrycznych, dzięki czemu nie tylko zmniejszymy rachunki, ale też pomożemy środowisku.

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu ?

Nie wyobrażamy sobie dziś życia bez elektryczności. Prąd jest z nami każdego dnia i chcąc nie chcąc korzystamy z dobrodziejstw techniki, które wykorzystują energię elektryczną. Ważne jest jednak, aby robić to świadomie i z głową. Najprościej jest reagować, gdy widzimy rażące marnotrastwo energii jak np. zostawianie włączonego światła w pomieszczeniach, gdzie nikt nie przebywa. Trzeba jednak reagować również wtedy, gdy to zużycie energii jest bezcelowe, ale niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka. Jeśli np. jeden z naszych domowników, aby zagotować sobie szklankę herbaty wlewa do czajnika 2 l wody lub gotujemy na kuchence elektrycznej bez używania pokrywek, bądź też widzimy pralkę wypełnioną zaledwie do 1/3 pojemności bębna, która została włączona na pranie normalne trwające ponad 3h powinniśmy reagować. Kilkakrotne zwrócenie uwagi może nie zadziała od razu, ale po jakimś czasie przyniesie pożądane skutki.

 

Gdzie szukać pomocy ?

Porad na temat oszczędzania energii w domu znajdziemy mnóstwo przede wszystkim w internecie. Na naszej stronie znajduje się wiele artykułów dotyczących oszczędzania energii, ale nie tylko my doradzamy w tej kwestii.

Na stronie należącej do grupy Tauron znajdziemy piękne kolorowe i przejrzyście napisane zasady oszczędzania energii w domu. Podział na pomieszczenia i poszczególne urządzenia, znajdujące się praktycznie w każdym domu w tych pomieszczeniach pozwala odnaleźć to co potrzebujemy w zsybki sposób.

Polecamy też odwiedzić stronę RWE , na której dowiemy się jak oszczędzać energię nie tylko w domu.

Tagi: zmiana dostawcy prądu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl