optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Energia News
Newseria
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Jak porównać ceny prądu > Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu

12345

Ocena 3.5/5 (2 głosy/ów)

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu

Każdy nowy rok niesie ze sobą jakieś zmiany. W przypadku liberalizacji rynku energii i sektora zmian sprzedawcy energii również szykują się zmiany, które ułatwią sam proces i w bardziej komfortowy sposób umożliwią klientowi dokonanie wyboru.

 

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu ?

Jak w przypadku każdego rozwijającego się sektora nie tylko gospodarczego, również w przypadku zmiany sprzedawcy energii możemy spodziewać się zmian. Do podstawowych z nich należy zaliczyć możliwość dokonywania zmiany sprzedawcy poprzez formularz i umowy on-line. Ułatwienie jest znaczne, gdyż nie potrzebny jest kontakt osobisty, umawianie spotkań z przdstawicielem przedsiębiorstwa sprzedającego energię, czy poszukiwanie biur obsługi klienta w najbliższej okolicy. Od roku 2015 możemy dokonać wszystkich formalności wypłeniając formularz i zgadzając się na warunki zaproponowanej umowy za pośrednictwem internetu. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale zyskamy też komfort. Nikt nie lubi podpisywać umów, gdy patrzy mu na ręce osoba trzecia. Niektórzy krępują się też czytać warunki umowy, przy przestawicielu firmy, gdyż wydaje się to być oznaką braku zaufania lub po prostu marnotrastwem czyjegoś czasu. W przypadku umów on-line, ten problem nie będzie już nikogo zajmował.

 

Walka o klienta trwa

Nowy rok to także nowa strategia. Po doświadczeniach z zeszłego roku, firmy zajmujące się obrotem energią wiedzą już co przyciąga klientów, a co odstrasza, co oferowała konkurencja i co można wdrożyć lub usunąć ze swoich zasobów, aby być bardziej konkurencyjnym. Nie zawsze zmiany pojawiają się już w styczniu. Czasem potrzeba czasu na ich zareklamowanie, dlatego część nowych ofert pojawi się dopiero na wiosnę. Warto jednak być czujnym, gdyż ruszą nowe kampanie i walka o klientów wkrótce nabierze tempa. Nowe oferty będą charakteryzować się nie tylko nowymi cenami energii, ale też dodatkowymi bonusami i pakietami usług dodatkowych, które będą nas przyciągać.

 

Warto zmienić dostawcę

Zawsze warto zastanowić się nad zmianą, jeśli taka możliwość istnieje. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji. Wszystkie aspekty umowy należy przeanalizować i zapoznać się z warunkami współpracy z nowym sprzedawcą, aby zmiana była opłacalna.

Powrót